Ocena kierowcy - Suzuki Swift II Hatchback

Silnik 1.3 i 68KM 50kW
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Suzuki Swift II Hatchback 1.3 i 68KM 50kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Moja wersja 1,3 GS z 1993 sprowadzony z niemiec w 1994, wypadowy. Kubelkowe fotele, el lusterka, halogenki, spojler- ustepuje jedynie GTI. Jednak we wszystkich modelach mimo ze byly ocynkowane rdzewiejeja nadkola przednie( podloga) progi inadkola tylnie UWAGA, ciasny ale jak na swoje czsy nowoczesny. Za te pieniadze lepiej nie kupisz.
Trzeba wkrecac na obroty, wiadomo silnik z firy produkujacej motocykle... Silniczek cichutki i w miare elastyczny. W miescie swietny a poza miastem mozna poszalec. Sprzego juz siada, ale to pierwsze tarcze... Uklad wydechowy jest doskonaly, podwojnie kute rury juz powaznie skorodowane, od noweg zostal jedynie wymieniony w 2004 srodkowy, koncowy z kwasowki-0 rdzy! Jak sie jezdzi po miescie to zapycha sie olejem filtr pow. trzeba od czsu do czsu pocisnac w trasie.
czasami zdarzaja sie problemy z wrzuceniem 2 jak dluzej nie jezdzilem tym autem, zgrzyty wstecznego. ogolnie skrzynia jest ok. Ma dosyc dlugie przelozenia na 2 do 110km/h, predkosc max osiaga juz na 4!
Twarde zawieszenie! Ciezko sie jezdzi po naszch drogach, ale za to nigdy nie wypadniesz na zakrecie. Auto barzdzo zwinne i sterowne. Projekt zawieszenia jest skomplikowany jak na te lata- wielowahaczowe oddzielne dla wszystkich kol. 120tys- amory trzymaja jednack przednie wahacze trzeba wymieniac zwlaszcza swoznie.
Nie ma co narzekac, duze lusterka boczne i wewetrzne, auto krotkie czego chciec wiecej?
Dobrze przemyslane, tylko zegar jest za nisko oraz radio
Tutaj to Suzuki sie nie popisalo!W zime lepiej jezdzic z pasazerem, ktory wyciera szybe o ile wczesniej nie zamarznie. Silnik jest maly i szybko sie nagrzewa ala dmuchawa nie wieje za dobrze. W lato czrne plastiki ostro sie grzeja, zwlaszcza ze szyby sa pochylone pod niskim katem.
Ja mam 1,87m i jako kierowca lub pasazer jeszcze sie mieszcze w miare wygodnie (do podsufitki mam 2-3 cm), jednak jak do samochodu 3D 5 osob sie nie zmiesci. Jest on zdecydowanie za niski i zbyt waski.
w miescie OK jednak przy 110 robi sie glosno od szumu powietrza
W miescie ok 6,5-7 bezolowowki przy przejezdzniu tras po 5,5 km. Biedny silnik jest meczony, ale co zrobic. W trasie spokojnie troche pon 5. Moje auto przez 13 lat nie mialo przegladu to nie wiem. Z czesciami jest maly poblem, dosyc ciezko znalezc na szrotach , a nowe sa drogie. W necie nie kupuje bo to kot w worku.
Jestes studentem? Kup to auto! Barzo dobre osiagi, niskie ceny, male spalanie to jest to!
Przez 13 lat prawie nic nie zawiodlo! Tylko ostano przelacznik wycieraczki i zaworek hamulcow tylnich. Tu Suzuki jest dla mnie mistrzem.
Powaznych usterek nie bylo! Auto zawsze palilo od razu auto nigdy nie stanelo w drodze. Brawo

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 68KM 50kW [l/100km]

5,9