Ocena kierowcy - Suzuki Swift V Hatchback 3d

Silnik 1.2 VVT 94KM 69kW
Rok produkcji 2013
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Suzuki Swift V Hatchback 3d 1.2 VVT 94KM 69kW od 2010 - Oceń swoje auto
Bardzo dobry samochód. Niezawodny, dobrze wyposażony, zaskakująco dynamiczny, wygodny w prowadzeniu, zwrotny. Używany zarówno w mieście. Z przodu bardzo wygodny i ergonomiczny. Z tyłu - pasażerowie nie narzekali zbyt mocno. Sam tam raz siedziałem i według mnie zaskakująco dużo miejsca i wygodnie (wygodniej niż w maździe 2 czy seacie ibiza, bo takie mam porównanie).
Po prostu super. Dynamiczny i niezwykle elastyczny. Bardzo dobrze przyspiesza tak przy ruszaniu, jak i w trasie. Przy wyprzedzaniu nie ma żadnych nerwów. Nie ma kompleksów przy jeździe w towarzystwie znacznie większych silników.
Ogólnie OK, poprawna i dobrze zestrojona. Odejmuję 1 gwiazdkę, bo wsteczny "haczy" przy wrzucaniu.
Super. Świetny zarówno w zakrętach jak i na autostradzie.
Po 7 latach brak problemów tak z korozją, jak i odpryskami lakieru.
Minus za "wystający dach" - w porównaniu z innymi samochodami kiepsko widać światła "pod górę". Poza tym wszystko ok.
(Prawie) super: klimatyzacja, radio, tempomat - wszystko jest tam, gdzie powinno być. Wnętrze bardzo dobrze zorganizowane, ale są trzy minusy: Pierwszy: beznadziejne umiejscowienie przycisku włączania przednich świateł przeciwmgielnych. Dlaczego nie może być na drążku razem z resztą, tylko trzeba sięgać pod kierownicę? Drugi: przyciski obsługi komputera są za kierownicą - kiepsko operuje się w trasie. Trzeci: brak schowka na okulary przeciwsłoneczne... Poza tym brak zastrzeżeń
Wszystko super. Niestety klimatyzacja nie automatyczna, ale... cóż to nie wada - tak było w opisie ;-)
Jeżeli nie jeździsz we więcej niż 2 osoby, to jest super. Przy 4 osobach - nie jest najgorzej, a jak na tę klasę samochodu, to też bardzo dobrze 9choć pasażerowie z tyłu nie mogą wymagać tego, co od limuzyny).
Tu trochę gorzej. Na autostradzie jest głośno. Odejmuję tylko jedną gwiazdkę, bo to mały "miejski" samochód, ale gdyby tak głośno było w jakimś sedanie lub kombi, to miał by u mnie max 2 gwiazdki.
Niczego w nim nie naprawiałem. Coroczny serwis nie powoduje bólu głowy.
Auto warte swojej ceny. I słabo traci na wartości - czemu się nie dziwię.
Przez 110kkm i 7 lat użytkowania nic się nie popsuło. Jedyna awaria to jakiś wyciek ze skrzyni biegów. Koszt naprawy - wymiana jakiś zaworów oleju (nie znam się - nie jestem mechanikiem) to niecałe 200PLN. Inna sprawa, że auto regularnie serwisuję i wymieniam co trzeba (wymiany płynów, przeglądy hamulców itd...)
Dwa razy akumulator padł (przez 7 lat), w tym raz zimą... To najpoważniejsze, co pamiętam ;-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 VVT 94KM 69kW [l/100km]

5,3