Ocena kierowcy - Suzuki SX4 II S-cross Facelifting

Karol, 2 lata temu
Silnik 1.4 BOOSTERJET 48V SHVS 129KM 95kW
Rok produkcji 2021
Suzuki SX4 II S-cross Facelifting 1.4 BOOSTERJET 48V SHVS 129KM 95kW 2020-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik plus miękka hybryda to zgrana para
Kupiłem, użytkuję, Polecam! Dostałem dokładnie to czego oczekiwałem, sprytne auto na co dzień. Użytkuję już przeszło rok i coś już mogę powiedzieć. Dojazd do pracy, wyjazd za miasto, wakacje - sprawdza się w każdym zadaniu. Sprawdzone ! Auto które nie udaje, nie napina się, nie obiecuje niemożliwego - normalne auto jak kiedyś, coś dla mnie! Zanim kupisz porównaj wyposażenie i bajery. Suzuki na prawdę przedstawiło dobrą i przejrzystą ofertę wyposażeniową. Jak dla mnie TOP 3 najlepszych SUV klasy C, z czego najlepsze w klasie są 15 - 20 tyś droższe a nie oferują dużo więcej.
Silnik, serce auta, bije, trzepoczę tak jak trzeba ! Dynamika zaskakuje, jest miękka hybryda, jest turbo - zbiera się płynnie, nie czuć turbo dziury. Spalanie więcej niż zadowalające, co ciekawe w pagórkowatym terenie spala mniej niż w wielkim mieście. Układ odzyskiwania energii i start-stop działa perfekcyjnie. Ten silnik to perełka, jak to u Suzuki, silnik pożyje dłużej niż buda.
Wchodzi, klika. Jest pewna i precyzyjna - zdecydowanie na tak. Dobrze że jest szósty bieg, w mieście bardzo elastyczna trójka.
To SUV, jest wysoko. Czuję się pewnie. Drogi krajowe, kręte górskie zawijasy - jest bardzo dobrze. Autostrada 130 km/h i więcej, czuć boczne podmuchy bo jest wysoko ale to nic co powoduje stres czy dyskomfort.
Generalnie ok, lakier papierowy ale to chyba zmora wszystkich nowoczesnych aut, no i dzisiejszych norm, eko-lakierów i tym podobnych wynalazków.
Wszystko ok, siedzę wysoko widzę więcej.
Stara ale dobra szkoła. W zasięgu ręki mam wszystko co potrzeba, Żadna opcja nie wymaga dłuższego odrywania wzroku od drogi. Patyki sterujące komputerem ? Dwa dni i nie robi to już różnicy.
Grzeje, chłodzi, wieje jak trzeba - wszystko ok !
Kierowca i pasażer z przodu jadą wygodnie ale auto jest absolutnie komfortowe tylko dla 4 osób. Ten rozmiar tak ma. Chcesz więcej miejsca, kupuj SUW klasy D
Tutaj minus - jest głośno na autostradzie ( powyżej 130km/h ) , tego nie da się w żaden sposób obronić, trochę przyoszczędzili, szkoda.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 BOOSTERJET 48V SHVS 129KM 95kW [l/100km]

6,7