Lista ocen Toyota Auris II (127) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 106 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Al
Touring Sports Facelifting 1.4 D-4D 90KM 66kW
Na razie wymieniałem tylko wycieraczki ponad to, co na serwisie. Bez zarzutu. Warto dodać, że przednie wycieraczki są w 2 rozmiarach. Ta dłuższa jest dłuższa niż te co można kupić, a ta krótsza jest krótsza niż te co są w sprzedaży. Wycieraczki zmieniłem w ASO, ale koszt przyzwoity - jak dobrej klasy pióra w markecie. Denerwujące - ale nie usterka - gdy czujniki przestają działać. W sytuacji, gdy nie widać na asfalcie linii, jest dużo śniegu,...
~sławek
Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Wymieniono schowek na okulary bo się skrzywił, przy 40 tys km "skończyły się" jarzma zacisków z prowadnicami, tłukły strasznie, samoczynnie resetował się komputer pokładowy wraz z licznikiem kilometrów. Alarm żył własnym życiem, lubił budzić moich sąsiadów o 3 w nocy bez powodu. A jeśli tylko otworzyłeś bagażnik i nie pokazałeś kluczyka koło stacyjki to też wył. Następnie przyciski od wyboru trybu pracy zaczęły się zacinać, nie przełączały się...
~Mr.G
Touring Sports Valvematic 130 132KM 97kW
Gdyby nie awaria sprzęgła i pompy wody byłoby idealnie. Ale po kolei. Prz przebiegu ok 30tyś na jednym z przeglądów stwierdzono, że pompa wody ma jakiś feler, nie pamiętam już dokładnie ale chyba łożysko już dawał znać o sobie albo uszczelnienie. Więc umówiliśmy się na jej wymianę. czyli nie walnęła z dnia na dzień ale widocznie była jakaś wada fabryczna. Druga sprawa to sprzęgło ale to już do kategorii poniżej - poważne usterki. Po za tym...
~Krzysztof
Touring Sports D-4D 90 90KM 66kW
Brak drobnych usterek. Żeby cokolwiek napisać - wpiszę, że przepaliła się żarówka przednia, a nowa kosztuje kosmiczne pieniądze, bo to bodajże H11, której nie ma w przeciętnym sklepie. W ASO jakieś 200 zł za sztukę (!), kupiłem OSRAM za 120 zł za sztukę. Też szału nie ma. Przepaliła się też żarówka prawego stopu (na szczęście normalna) i oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Wnętrze poskrzypuje, plastiki trzeszczą, to jest niefajne.
~Wiśnia
Hatchback 5d Valvematic 130 132KM 97kW
Wymieniano mi już plastiki które trzeszczały i doprowadzały mnie do szału. Naprawiano fotel pasażera, wymieniano jakąś część przy kolumnie kierownicy która wydawała jakieś dziwne dźwięki przy skręcaniu. Auris po odpaleniu nie chciał utrzymywać obrotów - wina jakiegoś czujnika - wymieniony i jeszcze kilka innych ****reli. JAK NA LIDERA NIEZAWODNOŚCI to dość sporo wpadek.
~Nie kupie więcej toyoty.
Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Naprawa na gwarancji czujnika automatycznego hamowania. Zamontowali grzałkę bo po zaparowaniu nie działało, po 4 latach lusterko kierowcy przestało się składać. Opony przednie letnie do wymiany po 4 latach i ok 25 tyś. Moment obrotowy silnika elektrycznego robi swoje. Tarcze hamulcowe słabej jakości szybko pojawiła się korozja.
~Maciek
Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
przy 60000 km padło łożysko w prawym przednim kole (wymiana na gwarancji) zaskoczyło to zarówno serwis jak i mnie. :) tak poza tym to całkowity brak awarii , usterek, stukań , skrzypień czy czegokolwiek negatywnego dla auta o tym przebiegu. auto po roku i 65 tyś km w niczym nie różni się od nowego.
~Franciszek Maj
Touring Sports Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Od nowości: lewy spryskiwacz szyby, skrzypiące drzwi, źle spasowany schowek na okulary, zacinający się włącznik światła kabiny, odpadła tylna osłona podwozia, wymiana uszczelniacza półosi. Dodatkowo zużywające się hamulce w prędkości światła, serwis twierdzi - "ten model tak ma"
~mp
Hatchback 5d Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Jedyną rzeczą, która została wymieniona po miesiącu od zakupu była gąbka w oparciu siedzenia kierowcy, bo trzeszczała w mrozy przy ruchu na boki, ASO wymieniło bez marudzenia w ramach gwarancji. Reszta działa ok. Hamulce na początku piszczały w ostatniej fazie hamowania, ale to przeszło.
~Dawid
Touring Sports Facelifting 1.6 D-4D 112KM 82kW
Jeden uchwyt (w bagażniku) do składania kanapy pękł, bo linka jakoś się tam zawinęła w mechanizmie. Nie mogę tego naprawić, bo dostęp jest zły, a nie chce rozbierać boczku w bagażniku - zostaje mi korzystać z uchwytu zamontowanego w siedzeniu