Lista ocen Toyota Auris II Touring Sports Facelifting 1.6 D-4D 112KM 82kW 2015-2018 (4) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

~Łukasz
Touring Sports Facelifting 1.6 D-4D 112KM 82kW
Autem zrobiłem 22 tys km po całej Polsce, od początku spalanie wychodzi 5,5 litra. Skoda rapid 1.6 diesel 105 KM zrobiłem 123 tys km, spalanie cały czas 4,5 litra. Skodą przy spokojnej jeździe w trasie można zejść poniżej 3,5 litra, natomiast toyotą udało mi się zejść do 4,8 litra. Dodam, że do pierwszej wymiany oleju toyotą jeździłem spokojniej. Obecnie już przy normalnej jeździe spalanie wzrosło prawie do 6 litrów. Auta o porównywalnych...
~Dawid
Touring Sports Facelifting 1.6 D-4D 112KM 82kW
Dostępność części jest duża. Kupuje oryginalne części zamienne i nie narzekam. No dobra, filtr paliwa jest drogi, bo jego koszt to od 200zl w górę oraz filtr kabinowy, węglowy około 40zl. Cztery dyszki niby nie dużo, ale daje to 80zl rocznie, a technologia wytworzenia takiego filtra to nic specjalnego
~Damian
Touring Sports Facelifting 1.6 D-4D 112KM 82kW
Koszty utrzymania są znośne. Części związane z silnikiem można uznać za stosunkowo drogie, bo są z BMW. Np. oryginalny filtr paliwa w tym roku znalazłem najtaniej za 209zł., więc wydaje mi się, że to jest sporo
~ALK
Co chwila coś, wymiana szyby czołowej 4k