Lista ocen Toyota Avensis I Hatchback (73) - Silnik

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tas23
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Tylko dobrze, bo to Diesel i jest jednak trochę głośny. Ale ogólnie pracuje bardzo dobrze i nie mam zastrzeżeń. Od około 18000 km mam założonego PowerBoxa i samochód śmiga naprawdę bardzo dobrze. Rozszerzył się też zakres obrotów - teraz "idzie" od 1800 do 4500 RPM (wcześniej od 2300 do 3600). Avensis spala mi około 1,5l oleju (Motul 6100 10W40) na 10.000 km, więc moim zdaniem bardzo dobrze. Generalnie dolewam dwie litrowe buteleczki oleju...
~Matt Hereford
Hatchback 1.8 129KM 95kW
Mój model cierpiał na typowe bolączki silnika 1.8 vvt-i. Nadmierny apetyt na olej 10W40. Po zlaniu całego oleju zalaniu go olejem 15W40 Dobrej marki. problem w moim przypadku zniknął. Silnik nie wykazuje zwiekszonego apetytu na olej. Być może to czasowe rozwiązanie. Jak dla mnie moc wystarczająca do codziennego przemieszczania się. Prędkości autostradowe także nie są u straszne. Ogolnie na PLUS/.
~sagittaire82@o2.pl
Hatchback 1.8 110KM 81kW
Przy tym gabarycie auta silnik 1.8 radzi sobie całkiem sprawnie (to nie jest sportowe auto) Na dystansie 10tyś. km nie zaobserwowałem nawet minimalnego zużycia oleju przez silnik. elastyczność na kolana nie powala, ale do sprawnego poruszania sie wystarcza. Dość drogie świece (ok. 70zł za sztukę) ale za to wymiana co 90tyś km. Generalnie to stara sprawdzona i niezawodna jednostka.
~gitarnik
Hatchback 2.0 16V 150KM 110kW
Bez dwóch zdań jedna z mocniejszych stron tego auta. Sport to nie jest, ale jest wystarczająco dynamicznie. można już się pościgać (9,1 s do 100) Bardzo dobry stosunek osiągów do spalania (śr. ok. 8 litrów). Niezła elastyczność. Jednak dynamiczna jazda wymaga utrzymywania obrotów pow. 3000. (powyżej tej wartości wchodzi do akcji vvt-i.
~marros
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Silnik pracuje cicho jak na diesla. Zwłaszcza ciepły, który od środka można pomylić z benzyną. Jest elastyczny i jak na swoją moc bardzo dobrze się zbiera. Zwłaszcza przy prędkości 80-120km/h widać jego dużą przewagę nad benzyniakami z podobną lub nieco większą mocą. Np Ford Focus 1,6 110km. Przewaga Toyotki ogromna.
~BB
Hatchback 1.8 129KM 95kW
Definitywnie najlepszy punkt tego samochodu . Silnik bardzo dynamiczny a przy tym oszczędny równomiernie rozwijający moc . W porównaniu do Hodny Acccord 1.8 136km ma o wile lepszy dół obrotów . Jedyny mankament to trochę kiepska kultura pracy . Wydaje mi się , ze jest to idealnie dobrany motor do tego samochodu.
~Toyota
Hatchback 2.0 16V 150KM 110kW
Silnik jest najlepszą częścią tego auta. Przyśpieszenie powyżej 3000 obrotów robi wrażenie, aż wciska w fotel. 150 KM we współczesnych autach rozpędza je znacznie wolniej, może ze względu na masę a może ze względu na wymagania ekologiczne. Silnik ma też łańcuch rozrządu co obniża koszty eksploatacji.
~AveArt
Hatchback 1.8 110KM 81kW
Bardzo cicha praca,elastyczność też niczego sobie.Przyspieszenie mogłoby być ciut lepsze,ale nie ma co narzekać>w końcu to nie samochód do wyścigów.Długa żywotność silnika-moja toyota ma przejechane 195000 a silnik jest w stanie idealnym jeszcze nigdy nic się nie popsuło.
~dr wotan
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Wady: Zapala brzydko, przy niskich prędkościach trzeba mocno wcisnąć gaz żeby przyspieszył. Zalety: cichutki, pracuje bardzo kulturalnie, przyspiesza świetnie przy większych prędkościach bez konieczności redukowania biegu. Absolutna bezawaryjność.
~zenon
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Silnik jest bardzo OK. Głośny na zimno (straszny klekot) ale jak się rozgrzeje jest już cicho. Bardzo dobrze radzi sobie z doś jednak ciężkawym autem. No i rewelacyjne spalanie!!. W trasie potrafi zejkść do 5 l/100. W mieście nie spalił więcej niż 8,8l/100
Toyota Avensis I Hatchback