Lista ocen Toyota Avensis I Sedan (97) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 184 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piotron
Sedan 1.8 129KM 95kW
Na razie nie ma poważnych usterek ,ale docierały do mnie informacje o wadzie fabrycznej silników w pewnej (wcale nie małej) partii Toyot ,polegającej na bardzo wysokim zużyciu oleju . Wada ta wymaga w zasadzie remontu silnika . Ja na szczęście nie trafiłem na taki egzemplarz ,ale w mojej rodzinie jest osoba która ma Corolkę 1.4 z taką wadą . W dodatku ujawniła się po gwarancji . Jak na Toyotę to skandal .Mówiąc jednak o swoim samochodzie mogę...
~tomasz.zolkos@post.pl
Sedan 1.6 101KM 74kW
Po 15 tysiącach sprzęgło (paliło się na wstecznym), teraz mam 57 tysięcy i znowu sprżęgło pada (to nie wina stylu jazdy, bo w poprzednim samochodzie wymieniałem po 180 tys. km). Nie długo później kolektor dolotowy, dwa razy kolumna kierownicy i w końcu przekładnia kierownicza (teraz znowu mam objawy dyskwalifikujące kolumnę - odgłos ocierania), po 36 tysiącach pasek wieloklinowy - wyglądał jakby sparciał i tylny lewy amortyzator.
~Zolty
Sedan 1.6 110KM 81kW
Kolektor dolotowy - wymiana po 5 tys. km; sprzeglo - wymiana po 15 tys. km; kolumna kierownicy wymieniona dwa razy (pomylka serwisu) - po to zeby w koncu wymienic przekladnie kierownicza po bodajze 25 tys km. Wszystkie naprawy w ramach gwarancji - na cale szczescie, bo poszedlbym z torbami. Troche za duzo jak na "najbardziej niezawodny" samochod w swojej klasie - niestety te dane sa juz nie aktualne.
~Łukasz
Sedan 1.6 110KM 81kW
Poza felernymi sztukami do wymiany uszczelniaczy (ja miałem z tej serii, ale u mnie dopilnowane na gwarancji i zrobione, większość ma to już za sobą) nic się nigdy nie stało. Spróbujcie zrobić w Passacie czy Audi prawie 200tys. po polskich drogach + wybudować dom w międzyczasie (kafelki, worki z cementem...) i nie wymienić ani gumki w zawieszeniu, HA!
~bart
Sedan 1.6 110KM 81kW
Tylko jedna naprawiona jeszcze na gwarancji w 1 roku użytkowania: wada fabryczna - pęknięta głowica. Aha jeszcze ostatnio pojawiła się korozja na dachu nad szybą- 3 punkty póki co niewielkie i do usunięcia, najprawdopodobniej od kamieni, maska trzyma się dobrze ale pewnie jest lepiej zabezpieczona.
~bolek
Sedan 2.0 D-4D 110KM 81kW
po 210 tysiacach zmienione kompletne sprzeglo ale to raczej naporawa ktora jest normalna przy takich przebiegach, dzisiaj natomiast w dluzszej trasie cos zaczelo sie dziac powyzek 2,200obr/min nie chcial przypspieszac nie wiem co to ale ma prawo wkoncu przejchalem nim ponad 200tys
~IO
Sedan 1.6 110KM 81kW
Wymiana silnika z powodu usterek - w serwisie -autoryzowanym nie chcieli powiedzieć jakich- może nie wiedzieli NIE ZADZIAŁAŁY SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA - NIE UAKTYWNIŁY SIĘ PODUSZKI POWIETRZNE PRZEDNIE I BOCZNE przy znacznym uszkodzeniu przodu i boku auta- auto do kasacji
~jacek8@neostrada.pl
Sedan 1.6 110KM 81kW
Po 3latach wymiana pompy wodnej,po 6 latach wymiana skraplacza(parownika)klimatyzacji umieszczonego przed chlodnica.Cena 2000zl.Zuzycie eksploatacyjne? Po 7 latach pękł kokpit od strony pasażera na dł ok. 4cm -szok.Jestem pierwszym wlaścicielem,auto z salonu,bezkolizyjne.
~Luki
Sedan 2.0 128KM 94kW
Jednak to Toyota i głownie poza sprawami eksploatacyjnymi specjalnie nic się nie psuje. Z racji zużycia były wymieniane tarcze hamulcowe, tylne zawieszenie i to na tyle, reszta to rutynowe przeglądy, wymiany oleju, klocków, pasków itp.
~slawomir.izdebski@bcf.pl
Sedan 2.0 D-4D 110KM 81kW
od początku mam kłopoty z hamulcami, a mianowicie drgania na kierownicy podczas hamowania. Jeżdzę juz na drugim komplecie tarcz hamulcowych, wymienianych na gwarancji. Zmieniono mi także klocki hamulcowe i jak na razie (ok. 4 tys. km) wszystko jest OK.
Toyota Avensis I Sedan