Lista ocen Toyota Avensis II Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 (34) - Silnik

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pugilares
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Auto od nowości w rodzinie, więc cała historia znana. Przy 130 tys. zaczął pobierać ponad 0,5 l oleju/1000 km i bardzo szybko zużycie oleju rosło. Przy 160 tys. pobierał już 3 litry (tak, trzy litry) oleju na 1 tys. km. W ASO przyznali, że znają sprawę i te silniki były wymieniane na gwarancji i jeszcze kilka lat po gwarancji jeżeli auto serwisowane. U mnie usterka pojawiła się zbyt późno. Silnik rozebrany w warsztacie niezależnym -...
~Piotr U. Kuban
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Witam. Posiadam to autko od 3 miesięcy i jestem bardzo zadowolony - super wygodne, bezpieczne wielkiii bagażnik i co najlepsze silnik bezobsługowy na łańcuchu. Spalanie po mieście nie przekracza 9,5 litra w mrozach w trasie ok 6 litrów 110-140 km/h śr sapalnie ok 7,2. Silnik mega elastyczny. Niektorzy piszą, że Avensis złej jakosci plastiki w środku itd itd jak ktoś chce to niech sobie kupi S-klase albo Lexusa tak jest dobrej jakości to nie...
~Piotr
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Bezawaryjna jednostka , jedyny minus wynikający z wady konstrukcyjnej to zużycie oleju , trzeba regularnie sprawdzać poziom oleju szczególnie przy jeździe autostradowej , chyba , że ktoś ma egzemplarz który został poddany akcji serwisowej :)
~Daniel
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
W sumie cicho, niestety żeby dynamicznie jeździć lubi obroty a wtedy nie ma sie do czego czepiać, lata jak marzenie. Do tej pory jeździłem dieslami i malymi benzynami ale jestem miło zaskoczony. Do codziennej jady wystarcza
~kayenne1
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Typowa przypadlosc tego silnika to zurzycie oleju. Serwis Toyoty od 1. szego przegladu zalewa Mobil 15W40 i moze dzieki temu obecnie \"bierze\" tylko ok 2l/15tys. Pisze tylko, bo znane sa przypadki 05-08l/1000km
~zszeligowski@prointegra.com.pl
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Jak dla mnie b. dobry silnik. W porównaniu z silnikiem 1.8 z Peugeota 406 to jest po prostu rewelacyjny. Mógłby byc bardziej dynamiczny - przy wyprzedzaniu zrzucam na nizszy bieg i daje więcej gazu "na wszelki wypadek" .
~pawel080862@op.pl
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
silnik do remontu,duże zużycie oleju. Toyota powinna przyznać się że wypuściła na rynek bubel silnikowy. Nigy więcej Toyoty,choć kupiłem po 9-letnim używaniu poprzedniej wersji, była dużo mniej awaryjna.
~Stefan
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Nic dodać nic ująć - doskonale! Bardzo cicho, płynnie, elastycznie. Wbrew obiegowym opiniom - dynamicznie (oczywiście nie jest to sportówka, ale przyspiesza bardzo solidnie)
~f_enzo
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
dla mnie super, moc jest wystarczająca lecz nie jest to Honda 2,4 190KM(tam moc jest rewelacyjna), tylko lubi wysokie obroty dla mnie to zaleta ponieważ lubie posłuchać silnika
~-
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Silnik 1,8 zdecydownie za słaby na trasie. Na czeskiej autostradzie (pracowałem w CZ) na kazdym podjezdzie musiałem zjeżdżać na pawy pas aby ustępowac drogi Octaviom TDI.
Toyota Avensis II Hatchback