Lista ocen Toyota Avensis III Sedan Facelifting 2015 (33) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Heniek
Sedan Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Skrzynia, jak skrzynia. Manual i tyle. 6 biegów do przodu jeden do tyłu. Nieco przydługich tych 6 biegów, ale dzięki temu np. na autostradzie jest rozsądnie z obrotami silnika. Wkurza, że pod większą górkę trzeba czasem redukować nawet do 4! Na szczęście nie haczy itp. Wyprzedzanie 2 około 100 km/h ładnie idzie, 3 chyba coś koło 130 kmh/ też ładnie, 4 do końca chyba nie próbowałem. Z 5 czy 6 nie ma się co zabierać za wyprzedzanie. Chyba, że...
~PPiotr
Sedan Facelifting 2015 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Skrzynia automatyczna CVT sprawuje się perfekcyjnie. Auto ma wiele plusów, ale ta skrzynia, to jeden z plusów większych. Zrobiłem przeszło tysiąc kilometrów w Alpach bez wcześniejszej praktyki jazdy automatem w górach. Zero problemów jeśli chodzi o hamowanie silnikiem, a dobre, ba - o wiele lepsza niż z skrzynią manualną dynamika podczas stromych podjazdów. Przed zakupem miałem wątpliwości, ale jeśli trwałość skrzyni będzie tak dobra jak jazda...
~userToyota
Sedan Facelifting 2015 2.0 Valvematic 152KM 112kW
bezstopniowa i do tego adaptacyjna. Jak ktoś usiądzie po osobie która wolno jeździła to przez kolejne 2000km nie da się jeździć. Sama praca skrzyni to jakaś pomyłka. Zmienia biegoi jak chce, na jkie chce i cały czas wyje. Jeździłem wieloma automatami i ten zdecydowanie najgorszy
~martinez07
Sedan Facelifting 2015 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Póki co daję wszystkie gwiazdki. Praca tej skrzyni jest rewelacyjna. Płynne przyspieszanie, bez odczuwalnej zmiany przełożeń. Przy spokojnej jeździe odpłaca się niskimi obrotami i co przekłada się na mniejsze zapotrzebowanie na paliwo. Np. przy 140km/h obroty 2,1tys.
~ave2018
Sedan Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Nie mam najmniejszych zarzutów do skrzyni. Ponieważ to manualna skrzynia, jej płynność działania bardziej zależy od kierowcy niż skrzyni. W każdym razie nie ma żadnych haczeń, zgrzytów przy szybkich redukcjach itp (co zdarzało się czasem w poprzednikach) - wg. mnie jest super.
~edek
Sedan Facelifting 2015 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Żadnych zastrzeżeń. Wszystko elegancko. 6 to taki typowy nadmieg autostradowy. Czasami (co dla mnie dziwne) podpowiadacz zwiany biegów kazał redukować z 6 na 5 przy obrotach na poziomie ok 3.5 tys.
~Sebastian
Sedan Facelifting 2015 1.6 D-4D 112KM 82kW
Perfekcyjna zmiana biegów. W końcu to skrzynia z mocniejszego modelu 2.0 D4D więc ciężko ją zajeździć, gdyż przystosowana jest do większego momentu obrotowego.
~SKuba
Sedan Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Trzeba przyzwyczaić się do włączania "6" - ciut nienaturalne ułożenie dłoni. Ale skrzynka precyzyjna i dobrze zestopniowana.
~wkkw
Sedan Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Nigdy więcej samochodu z 5 biegami - w avensis jest 6 biegów i bajka - jakieś 135 km/h 6 bieg 3000 obrotów. Biegi chodzą poprawnie.

Usterki Toyota Avensis III

Toyota Avensis III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu