Lista ocen Toyota Avensis III Sedan (64) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kurczak
Sedan 2.0 Valvematic 152KM 112kW
A to absolutnie moje największe zaskoczenie-spalanie.Majac na uwadze nieograniczony apetyt starego avensisa z automatem,az trudno uwierzyc ze nowy model z autoamtem ,wazacy prawie 1,5 tony spala zeczywiscie tyle co podaje producent.czyli miasto koło 9L, cykl mieszany około 7La na trasie naprawde mozna zejsc w okolice 5.5l ( umnie na razie min 5,4L). Przykład: trasa ponad 300km, obciazenie 4 osoby plus umiarkowany bagaz plus właczona klima =...
~mariogreg
Sedan 2.0 D-4D 126KM 93kW
mysle że jak na auto tej klasy i gabarytów jest bardzo dobrze. miasto chociaż nie był jeżdzony tylko po miescie ale gdzieś około 7.5l-8l trasa 80%,miasto 20% do 110km/h i spalił mi 5.4l trasa 80%,miasto 20% 120-160 km/h pali 6.3-6.5l Komputer wskazuje dobrze-sprawdzałem przeliczając. Może bym zszedł niżej na trasie ale pokonuje dystans 80km w jedną stronę i z powrotem.Na dłuższej trasie nie sprawdzałem.
~Darek
Sedan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Rewelacja. Mój najlepszy wynik w trasie to 5,5l/100km przy prędkości max 120 km/h. Na autostradzie przeważnie 6,5l. Średnio w cyklu mieszanym od 6,0 do 6,5. Różnica między tzw. jazdą latem i zimą to tylko 0,5l. Noga wcale nie taka lekka, zdarza się "kręcić" pod czerwone pole. Ceny części eksploatacyjnych (do tej pory klocki hamulcowe tylne) przyzwoite.
~Darek
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Tak dla informacjii auto uzytkuje moja zona na firme , dla przykładu pdam ,ze mamy zachowanego ( tzw weekend auto ) MB CLK 2,0 136hp , z 1998 r, spalanie w tym aucie jest nizsze o srednio 2 -3 l na 100 km. Moim zdaniem ktos kto kupil takie auto powinien wydac szczery werdykt - to auto pali jak dobre v6 przy ekonomicznej jezdzie
~jreszet@wp.pl
Sedan 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Zużycie trochę za duże jak na mój gust. Względnie spokojna jazda na krótkich odcinkach w mieście około 10 -10.5 litrów. Bardziej agresywnie dochodzi do 12 litrów. Na trasiepoza miastem trudno mi powiedzić bo jechałem w zimie z kufrem na dachu. Co do przeglądów jeszcze nie wiem, a do tej pory nic się nie zepsuło
~mobiek88
Sedan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Jak na masę auta spalanie wygląda bardzo dobrze. Ostatnia wakacyjna trasa PL-CRO, w sumie 3700km przeważnie autostrady, prędkość 130-140km/h spalanie 6,5l (3osoby w samochodzie, bagażnik w pełni zapakowany), przy prędkości 160-180 spalanie ok. 7,6 - 7,9. Dla mnie super. Wygoda jazdy super.
~Pablo
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
W W-wie od 7,5 do 8,8. Jak dla mnie rewelacja na taką masę. Octavia 1,6 FSI spalała mi minimum 9 litrów w tej samej trasie (a odejścia nie miała w ogóle). Ceny przeglądów: po 15tyś - ok. 800 PLN, po 30tyś - 1400 PLN (z wymianą klocków z tyłu). 45tyś właśnie wybiło - zobaczymy ile wyniesie przegląd...
~wojtmacz
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
Trochę jest rozbieżności pomiędzy tym co mówią katalogi, a tym co się osiąga. Z drugiej strony można by rzec - taki silnik, taka masa, tyle koni i tylko średnio 6,2 litra. Można się przyzwyczaić i nie jest źle - może wypracuję odpowiedni model jazdy i uda się osiągnąć ten katalogowy poziom.
~PPE
Sedan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Przy zrównoważonej jeździe przeciętnie 6.8L miasto do 7.5 przy normalnym ruchu z małymi korkami, w trasie zdecydowanie lepej przy spokojnej jeździe do 110 5.8L. Generalnie silnik ekonomiczny w trasie w mieście waga rabi swoje ale jest dobrze jak na wielkość i pojemnośc 1.8 .
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis III Sedan
5,7
8,7
9,1
~mariogreg
Sedan 2.0 D-4D 126KM 93kW
W tym samochodzie od nowości zmieniłem(oleju i filtrów nie liczę:)) :po 120 tyś km - tarcze i klocki przód i tył- w serwisie mieli problem z odkręceniem po takim przebiegu:)) , bateria w pilocie 2 razy wymieniana, i po 170tyś uszczelka skrzyni biegów.
Toyota Avensis III Sedan