Lista ocen Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2015-2018 (19) - Ergonomia

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sławomir
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Wszystko jest poukładane tak jak powinno być. Toyota jest dosyć konserwatywna (dla krytyków - przestarzała) w tym zakresie. Avensis nie ma zbyt wielu rozbudowanych systemów, więc zapoznanie się z obsługą auta nie zabiera zbyt dużo czasu. Obsługa radia i komputera z kierownicy przebiega bezproblemowo. Ekran dotykowy też działa bez zarzutu. Fotele dosyć wygodnie - można przejechać kilkaset kilometrów bez bólu pleców. Moje auta ma światła full...
~krisar
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
No i tu niestety niedobrze, najgorsze to umieszczenie gniazda 12V i USB w podłokietniku - popielniczka zlikwidowana więc brak gniazda z przodu,brak gniazda 12V dla pasażerów, w bagażniku też powinno być gniazdo 12V na lodówkę.Podłokietnik dziwny jak się otwiera to wystaje z tyłu. Jedno miejsce na kubek.Generalnie brak małych schowków.Przycisk hamulca ręcznego za blisko przycisku start/stop silnika, parę razy zatrzymałem silnik przez pomyłkę na...
~pilgreen
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Za nisko ustawiony ekran 8". Problem z sensownym ustawieniem głośności nawigacji, która działa jak chce. Słaba rozdzielczość ekranu. Topory archaiczny system multimedialny wliczając w to nawet nawigację. Brak możliwości podpięcia telefonu pod ekran. Umiejscowienie gniazd usb. Brak nawiewu na tył w środkowym słupku. Słabiutko jednym słowem. Kamera cofania natomiast okazuje bardzo dobry obraz
~...
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Auto projektowane chyba na złość. Środek wykonany mocno przeciętnie. W kilku miejscach trzeszczy. ! szt gniazda usb. Archaiczny system multimedialny. Ekran jakiś zabytek, dotyk beznadziejny. Radio i zała reszta jak w latach 90. W bagażniku jedno światełko i zero zasilania na lodówkę czy cokolwiek. 1 miejsce pod kubek, w takim miejsu że przy zmianie biegów przeszkadza.
~Pegaz1234
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Przełączniki i sterowanie jest w porządku, co prawda navi działa wolno i opóźnienie jest spore co do aktualizacji map, ale to może być błąd po stronie dostawcy map. nie mniej koszt aktualizacji map jest wysoki. Działanie sprzętu audio jest ok, choć kilka razy ekranik mi wygasł i nie włączył się do wyłączenia silnika, ale to taki psikus.
~konic
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Ogólnie kiepsko ale nie tragicznie. Największy minus za odwrócenie regulacji temperatury/siły nawiewu. Brak wygodnego miejsca na drugi kubek z kawą, tragiczne umiejscowienie gniazda usb i gniazda ładowarki do telefonu, brak dobrego miejsca na telefon itd.. Ale do tego wszystkiego można przywyknąć i da się z tym żyć.
~Robert
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Jak już wspomniałem nie jestem niski. W tym aucie mogę usiąść wygodnie i ustawić prawie wszystko tak, aby mi pasowało. Prawie wszystko, a nie wszystko, gdyż podłużna regulacja kolumny kierownicy jest zdecydowanie niewystarczająca dla osoby o moim wzroście.
~Piotr
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Wszystko OK, poza tym beznajdziejnym podłokietnikiem. Żeby go otworzyć trzeba najpierw go wysunąć. Dodatkowo wewnątrz są schowane: USB i gniazdo zapalniczki. Nie jest to nadmiernie przemyślane rozwiązanie.
~Jarek
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Źle umieszczony przycisk elektrycznego hamulca postojowego, poniżej przycisku start-stop. Powinien być tam gdzie bywa zwykły ręczny. Reszta ok.
~Sławek
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Dla mnie pasuje wszystko w tym miejscu co ma być. Jeśli chcemy ponarzekać to tylko na odsuwaną pokrywę podłokietnika - przeszkadza do tyłu pasażerom.
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015