Lista ocen Toyota Avensis III Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2012-2015 (15) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cubikon
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Tragicznie tłukące zawieszenie. Samochód przeszedł pełną ścieżkę diagnostyczną w ASO przed zakupem, więc zakładam, że ten typ tak ma. Porównując do Subaru Legacy, który miał dużo niższy profil opony, tutaj jest fatalnie. Tłucze na poprzecznych nierównościach i stuka na mniejszych dziurach. Samo prowadzenie poprawne, ciężko to porównać do SAWD Subaru, bo to inna liga.
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Podtrzymuje poprzednią opinię. Trzyma się dobrze drogi (układy ładnie reagują jak trzeba), wyważone resorowanie, nie za miękkie i nie za twarde (Passat był miększy, ale to nie zawsze plus np. dla osób z chorobą lokomocyjną). Prowadzi się pewnie, wydaje mi się, że ma mały promień skrętu, co w mieście niebywale się przydaje.
~Marek
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Dla kierowcy super, nic nie stuka, samochód jest poręczny, świetnie zawraca, bardzo dobrze trzyma się w zakrętach. Natomiast pasażerowie z tyłu trochę się męczą i twierdzą, że za bardzo trzęsie.
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Wystarczająco precyzyjny i dobrze zestrojony. samochód dobrze trzyma się drogi. ESP działa bardzo dobrze (odnoszę wrażanie, iż lepiej niż np. w Oplu, którego posiadam).
~karus
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Nie mam zastrzeżeń - jest w sam raz jak na auto rodzinne. Wspomaganie kierownicy też działa bez zastrzeżeń. W zakrętach jak na kombi trzyma się dobrze.
~fajfi
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Mam wrażenie, jeżdżąc tym samochodem, że w każdym momencie układ jezdny może mi się rozsypać na najmniejszych nierównościach.
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Auto pewnie trzyma się drogi, układ nie jest za czuły. Dobre tłumienie nierówności, progów.
~ToyotaAvensis_ks1509
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Stabilna jazda, dobry układ kierowniczy i tłumienie nierówności. Jak na razie nie mam zastrzeżeń.
~sk
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Koła 17, nie mam zastrzeżeń, może nie prowadzi się tak jak Mondeo ale niewiele mu do tego brakuje
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis III Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
8,4
~Marek
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Fajne, niestukające sprężyste zawieszenie. Samochód jest zwinny i poręczny. Muszę tu dać najwyższą notę.
Toyota Avensis III Wagon Facelifting