Ocena kierowcy - Toyota C-HR I Crossover Facelifting

Olek Kuszeta, 2 lata temu
Silnik 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Rok produkcji 2021
Toyota C-HR I Crossover Facelifting 1.8 Hybrid 122KM 90kW 2019-2023 - Oceń swoje auto
Silnik : zużycie paliwa na poziomie małego samochodu miejskiego np. Citigo
Inne : Trzeszczące plastiki, elektronika czasami świruje jak jest deszcz.
Silnik w porządku, przy spokojnie jeździe po mieście zszedłem ze zużyciem do 3,2l./100 . Jak chce się dynamicznie wyprzedzić to tryb sport daje radę - od 80 do 130 rozpędza się w mgnieniu oka.
Ma tendencję do wycia i wpadania w uciążliwe drgania
Jest ok, najlepiej chodzi w trybie sport z usztywnioną pracą kierownicy.
Bardzo słaba trwałość lakieru! To jest kompletna kaplica! Co chwila jakaś nowa rysa.
No widoczność dupy nie urywa, duże martwe pola z przodu przez słupki Jazda do tyłu bez kamery to wyzwanie dlatego nie kupiłbym wersji bez niej! Nie wiem czy nie polecić dopłacenia też za czujnik martwego pola.
No rozwiązania mogłyby być lepsze. Niestety używanie większości przycisków wymaga patrzenia na nie, a wiec oderwania wzroku od drogi. Jakiś debil umieścił przycisk podgrzewania kierownicy zaraz obok przycisku do otwierania baku! Przycisk EV jest zaraz obok wyłączania TC!, brak przycisków do przełączania trybów jazdy - trzeba gmerać w menu!
Robi swoje, ma niestety tendencję do łatwego zaparowywania szyb - zwłaszcza tylnych - przy najmniejszych opadach deszczu. Dlatego na jesień jazda z automatyczną klimą odpada, raczej ręczne nastawienie nawiewu.
Przestrzeń dla Kierowcy - 4, tylna kanapa 2 - razem 3 :)
Dla mnie jest ok, na to nie narzekam. Nawet przy 140 można rozmawiać prawie szeptem. A przy jeździe miejskiej jest wyjątkowo cicho.
w mieście da się zejść do 3.2 l/100km na rozgrzanej baterii albo jak temp na zew. jest powyżej 8st.
Płaci się chyba bardziej za technologię niż za jakość, plastiki są mega słabe, łatwo się rysują, a samochód nie jest mega mocno użytkowany.
Samochód nie ma 10.000,00 a już trzeszczą plastiki. Kamera i radar padają przy średnich opadach śniegu. Na autostradzie zdarzyło mi się, że musiałem zjechać na MOP bo kamera samochód przestał rozróżniać na jakim pasie jest samochód i tempomat wyhamował mi ostro podczas wyprzedzania.
Jak na tę chwilę bez.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Hybrid 122KM 90kW [l/100km]