Ocena kierowcy - Toyota C-HR I Crossover

RafalWawa, 6 lat temu
Silnik 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Rok produkcji 2016
Toyota C-HR I Crossover 1.8 Hybrid 122KM 90kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie - w mieście naprawdę potrafi być ekonomiczny, trzeba się tylko nauczyć tym jeździć
Karoseria : napis wyświetlany pod lusterkami
To auto było kupione do jazdy po mieście, wcześniej jeździłęm hybrydami toyoty i doskonale wiedziałem co kupuję w sensie napędu. I z tej perspektywy auto się spisuje znakomicie - spod świateł do 50-tki to naprawdę mało co jest w stanie sobie z nim poradzić - a wiece? w mieście? nie ma potrzeby. A i w trasie daje radę, nawet w jeździe autostradowej choć wtedy spalanie wyraźnie rośnie (choć 8l/100 nie udało mi się przekroczyć, nawet jadąc tempomatem 140km/h (mierzone GPSem) na dystansie ponad 100km/h. Ale mały bak skraca zasięg w trasie zmuszając do tankowania maks co 500km - może nie starczyć by uniknąć drogiego paliwa przy autostradzie/ekspresówce. Natomiast na krajówkach - też doskonale się sprawdza, nawet jeśli trzeba coś wyprzedzić... o ile ktoś nie ciśnie znacznie ponad dopuszczalne prędkości. Trochę za głośny silnik przy dużych prędkościach
Z mojej perspektywy jest zupełnie wystarczający do miasta. W trasie mogłoby być ciut wiecej mocy ale dramatu nie ma jak się jeździ nie przekraczając znacząco dopuszczalnych prędkości Za głośno przy dużych prędkościach i ostrym przyspieszaniu
To dziwny twór (skrzynia eCVT), ale można się przyzwyczaić do braku korelacji prędkości obrotowej silnika z prędkością pojazdu i przyspieszeniem. Sama praca skrzyni bez zastrzeżeń
Znakomity. Auto trzyma się drogi jak przyklejone!
Łądnie toto wygląda ale nieco przekombinowane kształty, myjąc karcherem trzeba uważać w okolicy klamek tylnych bo...można zawrócić strumień i umyć sobie twarz ;). Ciężki do umycia szczotką
Najgorzej jest gdy trzeba przepuścić auta jadące od tyłu skośnie - tu jest słabiutko, Poza tym jest OK. Widoczność do tyłu nie jest mi potrzebna - i tak parkuję na lusterka i kamerę, więc nie ma problemu
Nie mam zastrzeżeń - nawet tablet daje się obsługiwać, nawigacja o wiele lepsza niż np w volvo. Niektórzy marudzą na brak pokrętła siły dźwięku - ja i tak to robię z kierownicy więc mi nie przeszkadza ( a ma zaletę bo pasażer nie grzebie przy radiu). Jedyny minus to schowany w menu tryb jazdy sport
Tu jest świetnie, zwłaszcza klimatyzacja, System nanoe sprawia że powietrze nie jest suche, jest takie jak trzeba
Jak na tą wielkość auta zaskakująco przestronnie
to największa wada tego auta. Głośno przy wysokiej prędkości obrotowej silnika
Drogi w zakupie, ale potem jest OK
Auto do miasta. Jeśłi ktoś to kupi do jeżdzenia w trasie, będzie zawiedziony (ale to dotyczy wszelkich hybryd ). Za to w mieście naprawde trudno się przyczepić
- Duża czułość radaru bliskiego zasięgu na zabrudzenie- breja/syf na drodze i PCS przestaje działać - awaria akumulatora (ponoć był wadliwy- wymiana na gwarancji) - awaria podświetlenia chodnika pod lusterkami - zamiast wyświetlać napis Toyota C-HR zaczął wyświetlać jakieś bąble - wymiana na gwarancji
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Hybrid 122KM 90kW [l/100km]