Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Kombi (130) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~intelektualista
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Wszystko dobrze po za pierwszym biegiem, przy ruszaniu żadnych problemów, ale przy zwalnianiu tak że dwójka już nie radzi i przydałoby się jedynkę, no niestety, czasem trzeba puścić sprzęgło i znów próbować, może sprzęgło będzie do wymiany.
~Summit
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Długie skoki lewarka, ale zmiana precyzyjna. Trzeba przyciskac sprzęgło do podłogi, bo usłyszymy zgrzyty, szczególnie w przypadku biegu wstecznego. Przełożenia dobrane raczej do ekonmicznej jazdy. Brakuje szóstego biegu do jazdy na autostradzie.
~Konrad
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Skrzynia jest przeciętna, biegi "do przodu" wchodzą bardzo pewnie, ale wsteczny już gorzej. Biegi bardzo krótkie, praktycznie od 60km/h można jechać na piątce. Powyżej 140km/h robi się mocno głośno, brak 6 biegu
~mattihautamaeki
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Jest ok. Czasami wsteczny trudno wchodzi, ale to kwestia przyzwyczajenia. Przyczepić się można do lewarka zmiany biegów, jak na moje jest trochę za długi, no ale przecież to tylko miejskie auto z małym silniczkiem a nie wyścigówka.
~Toyokazu
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Chodzi płynnie i precyzyjnie. Za pierwszym razem tylko jak to zobaczyłem zdziwiłem się że skrzynia biegów jest lekko nachylona do kierowcy a nie jest całkowicie prosto jak w większości samochodach.
~Piotr.
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Moja Corolla mimo przebiegu 251000km ma jeszcze oryginalne sprzęgło, które chodzi bardzo lekko, biegi można zmieniać jednym palcem, jedynie czasem ciężko wchodzi wsteczny, ale to przypadłość wielu Toyoty.
~Darek
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
I tu również nie ma na co narzekać. Po takim przebiegu biegi już nie wchodzą precyzyjnie jak w nowym aucie ale i tak niektóre nowe pojazdy mogą dużo pozazdrościć tej Toyocie Kombi z takim przebiegiem.
~realface@o2.pl
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
Przydałaby się 6 tak jak w poprzedniej corolli którą miałem. Czasem kiepsko wchodzi wsteczny też tak jak w poprzednim modelu, trzeba wtedy wrócić na luz zwolnić sprzegło i spróbować ponownie.
~chomik
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
haczy, dlugie skoki, duży luz, jak auto nowe to dla mnie idealnie, po w sumie nie aż tak wielkim przebiegu skrzynia stała sie luźna, nie polecam są wadliwe, padają łożyska w skrzyni naprawa ok 3tys

Toyota Corolla IX (E12) – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~melder
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Skrzynia pracuje ok - nie ma problemów z wrzucaniem wybranych biegów. Ciekawostką jest, że wizualnie trudno dostrzec różnicę między biegami 1, 3 i 5, albo 2, 4 i R - są rozmieszczone dość ciasno.
Toyota Corolla IX (E12) Kombi