Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Kombi (130) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Flover
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Po przesiadce z Corsy na początku miałem problemy z wrzucaniem biegów przez nieco "gumowaty" lewarek, ale po krótkim obcowaniu biegi wchodzą jakby korzystał z łopatek.
~Piotr
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Jednym słowem - doskonale. Nic nie haczy, biegi wchodzą ładnie, nic nie szarpie. Polecam hamowanie silnikiem jeśli ktoś jeździ rozsądnie - na prawdę zmniejsza spalanie.
~P
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Początkowo był problem z włączaniem biegu wstecznego, po jakimś czasie wszystko się ułożyło. Wszystkie biegi wchodzą bezproblemowo, skrzynia jest dość precyzyjna.
~krawu
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
Wszystko fajnie, ale ten wsteczny... Moja Corollka była wyprodukowana w Turcji, więc najprawdopodobniej ma skrzynię z Wałbrzycha - a to były pewnie ich trudne początki...
~matthew
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
Wszystko pięknie ładnie. Żadnych zgrzytów (przy jeździe na wprost;). Biegi wchodzą miękko. Jedyne niedogodności to wbijanie wstecznego - czasmi trzeba lekko przesunąć autko i idzie;)
~morlok79
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Dostatecznie. Wajcha jak w Ikarusie trochę, długie skoki, mało precyzyjnie. Po kilku latach jazdy jeszcze mi się zdarza, że bieg nie wskoczy. Poza tym ok.
~sirand
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Poprawna, sporadyczne problemy z jedynką i wstecznym, mogła by być bardziej precyzyjna, w tym zakresie Toyota ma jeszcze pole do poprawy.
~PiotrJ
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Czasami ciężko wchodzi wsteczny ale ogólna ocena skrzyni biegów jest dobra. Nie muszę przeciągać na biegach bo nawet na 4 potrafi wyprzedzić bez problemu.
~sirand
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
właściwie nie jest źle, trochę zbyt krótko zestopniowana jedynka i dwójka, zbyt długa dźwignia zmiany biegów i czasami zahaczy wsteczny.

Toyota Corolla IX (E12) – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Puniek
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
Czasami haczy przy bardzo szybkiej zmianie, ale to przecież nie wyścigówka. Kluczem jest chyba odpowiednie zgranie zmiany z wyciskaniem sprzęgła.
Toyota Corolla IX (E12) Kombi