Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW 2001-2009 (36) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
W sumie wygodna w operowaniu, ale przy wrzucaniu wstecznego czasami zgrzyta. W serwisie stwierdzili, że to normalne... Jestem natomiast rozczarowany przepalającym się ciąglę sprzęgłem, zdarzyło mi się już 3 razy je przepalić, a raz nawet zwyczajnie mając problem z ruszeniem na śniegu (co uważam, że nie powinno mieć miejsca)
~morpheus
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Mam wrażenie, że Toyota nie potrafi zrobić porządnej skrzyni. Na zimno (tzn. już poniżej ok +15 st. C) haczy jedynka, problemy z wrzuceniem wstecznego - najczęściej kończy się to głośnym zgrzytem. Biegi wchodzą dość precyzyjnie, jednak ma się wrażenie, że jest gumowa. Do tego za długi drążek.
~Marek
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jedynka mi nie haczy. Wsteczny potrafi, ale będąc uważnym można tego uniknąć. Tak sobie wchodzi 2 podczas redukcji z wyższej prędkości. Potrafi lekko haczyć 3 przy niskich prędkościach obrotowych. W zasadzie jednak skrzynia jest całkiem dobra. Bardzo przyjemnie i ergonomicznie umieszczony lewarek.
~Mario
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Toyota zawsze robi bardzo precyzyjne skrzynie. Tak jest i tutaj. Wszystko wchodzi lekko i na swoje miejsce. W moim egzemplarzu od czasu do czasu lekko haczy wsteczny, ale trzeba się przyzwyczaić - większość E12 tak ma. Wystarczy wrzucić na chwilę np. 5 i ponownie wsteczny i jest ok.
~cubikon
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Podczas jazdy rewelacyjnie... niestety drobne manewrowanie cieniutko - hacząca jedynka, do czego osobiście byłem już przyzwyczajony po poprzedniej Corollce oraz bardzo nieprzyjemne zgrzytanie podczas wrzucania wstecznego nawet przy maksymalnie wdepniętym sprzęgle, wstek lubi wypadać.
~Summit
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Długie skoki lewarka, ale zmiana precyzyjna. Trzeba przyciskac sprzęgło do podłogi, bo usłyszymy zgrzyty, szczególnie w przypadku biegu wstecznego. Przełożenia dobrane raczej do ekonmicznej jazdy. Brakuje szóstego biegu do jazdy na autostradzie.
~Konrad
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Skrzynia jest przeciętna, biegi "do przodu" wchodzą bardzo pewnie, ale wsteczny już gorzej. Biegi bardzo krótkie, praktycznie od 60km/h można jechać na piątce. Powyżej 140km/h robi się mocno głośno, brak 6 biegu
~Toyokazu
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Chodzi płynnie i precyzyjnie. Za pierwszym razem tylko jak to zobaczyłem zdziwiłem się że skrzynia biegów jest lekko nachylona do kierowcy a nie jest całkowicie prosto jak w większości samochodach.
~Darek
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
I tu również nie ma na co narzekać. Po takim przebiegu biegi już nie wchodzą precyzyjnie jak w nowym aucie ale i tak niektóre nowe pojazdy mogą dużo pozazdrościć tej Toyocie Kombi z takim przebiegiem.

Toyota Corolla IX (E12) – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~P
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Początkowo był problem z włączaniem biegu wstecznego, po jakimś czasie wszystko się ułożyło. Wszystkie biegi wchodzą bezproblemowo, skrzynia jest dość precyzyjna.
Toyota Corolla IX (E12) Kombi