Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW 2001-2009 (28) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mario
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wentylacja/klimatyzacja - w typowe polskie lato klimatyzacja radzi sobie bez problemu. Dostaje dopiero małej zadyszki, gdy temperatury przekroczy 32 stopnie. Wtedy, gdy w aucie podróżuje więcej niż dwie osoby, dmuchawa musi chodzić przynajmniej na 2 biegu. W jesienne, deszczowe dni uwaga na parujące szyby - sam nadmuch, bez klimy często sobie nie radzi. Ogrzewanie - doskonałe, np. po całonocnym postoju na ulicy w temperaturze -2/-3 stopnie,...
~Darek
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Ogrzewanie działa bez zarzutu. Po około 2 minutach podczas zimy już czuć ciepłe powietrze a po około 5-7 minut już jest przyjemnie ciepło w autku. Klimatyzacja SUPER !!! Jej wydajność rewelacyjna, ktoś kto narzeka na klimę w tym autku, przyznaje się tym samym że nie dba o jej serwisowanie. Ja serwisuję ja co roku, filtr kabinowy wymieniam 2-3 razy w roku no i oczywiście ozonowanie- koniecznie raz na 2 lata. I nie ma żadnego problemu z...
~Konrad
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Zimą przy -10 ciepłe powietrze dosłownie po przejechaniu 1 kilometra, bajka, latem schłodzenie mocno nagrzanego auta średnio. Trzeba dbać o klimę, pilnować żeby ilość gazu była taka jak trzeba i wtedy jest ok. Regularnie zmieniać filtr przeciwpyłkowy, a dodatkowo raz na miesiąc zalecam manualne czyszczenie. Cała operacja zajmuje 3 minuty, a filtr bardzo szybko się brudzi w Corolli.
~Summit
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Bolączką tego samochodu jest filtr przeciwpyłkowy, który zapycha się po 10 tyś km. a wymiana jest droga. Ja go po prostu wyjąłem i jest o.k. Trzeba tylko częsciej sprzątać. Klimę mam manualną i sprawuje się dobrze, chociaż w sierpniu we Włoszech nie dochładzała zbyt skutecznie (ale przy takich upałach nie oczekujmy cudów)
~PiotrJ
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Klimatyzacja super działa latem ale jesienią ma tendencja do parowania zwłaszcza jak się jedzie z kompletem pasażerów nie jest w stanie szybko odparować tylnich szyb. Grzeje się dość powoli zwłaszcza na samym rozruchu.Powiem szczerze że na klimatyzacji jezdzę cały czas bo mi przednia szyba paruje.
~morpheus
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Nawiew i klimatyzacja dobrze spełniają swoją rolę. Trzeba dbać o regularne odgrzybianie i wymianę filtra przeciwpyłkowego (co ciekawe - filtr węglowy jest tańszy niż zwykły). W duże upały trochę nie wyrabia. Za to szybko odparowują szyby w deszczu.
~b3ny666
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
odparowywanie z właczoną klimą w czasie deszczu najlepsze jakie widziałem, po pięciu sekundach nie widać śladu po na szybach, nagrzewanie auta również doskonałe, nawet przy -20C daje radę
~Witek J.
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
szybkie nagrzewanie i chłodzenie, klima co prawda manualna ale umożliwiająca pełną regulację zarówno siły nawiewu jak i temperatury powietrza
~Michał
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jest OK, układ wewnętrznego obiegu jest szczelny (jeszcze mi się nie zdarzyło czuć smrodek mijanej ciężarówki), ogrzewanie szybko odparowuje szyby itd.
~Puchal
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Niestety szyby lobią parować i nie potrafię pozbyc sie przykrego zapachu ktory sie pojawia z nawiewów jak jest wilgotno.
Toyota Corolla IX (E12) Kombi