Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) (669) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 586 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rafal.gz@gmail.com
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Moim zdaniem zużycie paliwa jest na bardzo sensownym poziomie - zimą miałem średnio 9l przy proporcjach 70/30 miasto(Łódź)/trasa, teraz spada i utrzymuje się na poziomie 7.5l na 100km. Auto serwisuję u znajomego mechanika (pracującego w ASO Toyota) - w sumie oprócz felernych łożysk, jedynie wymieniłem klocki na TRW, olej, filtry - pod tym względem auto jest b.nudne :)
~qbishtal
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wszystko zalezy od tego jak sie jezdzi. Kiedys robilem sprawdzian - przejazd z Wawy do Gdanska i spowrotem w nocy. W jedna strone super ekonomicznie, prawie bez zmiany biegow 90-100 km/h na 5 biegu, w druga strone wrecz zarzynanie silnika (srednia predkosc na tej trasie wyszla wtedy 117 km/h). Minimalne zuzycie jakie zanotowalem to 4,2 litry, maksymalne 13,4 litra na 100 km.
~Andrzej
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Spalanie mogło by być drochę mniejsze (patrz wyciszenie) w poprzednim na autostradzie w Chorwacji przy prędkość ok 160km/h wyszło mi 6,2 (1,4) tutaj jakieś 7,5. przy okazji komputer okłamuje o jakieś 0,5 -1 l ( podaje większe zużycie) przy trasach długości ok 500km. Ceny przeglądów i napraw nie są sztywne zależą od dielera ale niechciał bym jechać na przegłąd Volkswagenem.
~Grzechu
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
Jeżeli nie mówimy tu o paliwie to utrzymanie corolli jest na średnim poziomie. Części nowe są łatwo dostępne, zamienników także, jednak cześć tańszych zamienników nie jest tak trwała jak można by było myśleć. Części używanych do wersji 90 konnej jest bardzo mało, dlatego ciężko je dostać. Jednak wiele rzeczy da się zregenerować za uczciwa cenę.
~oskaju1988@op.pl
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Ceny części do nastolatka nie szokują. Realne spalanie w cyklu mieszanym - 7l/100 km. Ponadprzeciętna jakość mechaniczna Toyoty z tamtych lat to nie puste słowa - jeśli trafiłeś na egzemplarz z udokumentowaną historią i nie zjedzony przez rdzę to moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie niż Golf IV/V lub też Astra pod względem MECHANIKI i świętego spokoju.
~morlok79
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Naprawy - niezbędny standard. Spalanie - jak na ten silnik to jednak duże. Super Eko jazda w trasie (90 km/h max) - 6 l/100 Normalna jazda w trasie - 6,5 l/100 Autostrada -(130 km/h) 7,5 l/100 Jazda w mieście lato - między 7 a 8 l/100 Jazda w mieście zima - do 8,5 l/100 Powyżej 130 km/h zaczyna się poważne spalanie typu 9-10 l/100 i więcej
~mister Edek
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wydatki na paliwo nie są duże. Dałem jednak 3 gwiazdki, ponieważ z racji wieku i przebiegu samochód zaczynają nękać różne usterki i co prawda jest duży wybór zamienników o różnych cenach (standardowo najtańsze odradzam), to są elementy specyficzne dla tego modelu/silnika i wtedy części są droższe, niż u europejskiej lub koreańskiej konkurencji.
~Kuba
Sedan 1.4 i 16V 97KM 71kW
Jeżdże eko, max.2500 obr./min, prędkość nie więcej niż 110 to w mieście mam 6.5 l/100 w lato i 8.0 l/100 w zimie. W trasie podobnie, nie jeżdżę po Niemieckich autostradach tylko po Polskich droga, to zwalnianie, to przyśpieszanie, wyprzedzanie... Ceny przeglądów nie znam...bo nie robię, nawet oleju nie wymieniam. Napraw tym bardziej nie robiłem.
~hejlman@wp.pl
Hatchback 1.4 i 16V 97KM 71kW
wlasciciel corolli nie wie co to naprawa:) zuzycie paliwa rozne w zaleznosci od stylu jazdy miasto 9l gazu.trasa do 130 okolo 7.5 l/100 jazda autostradowa 180km/h w niemczech 13 l/100km niektorzy napisza ze bzdura,jednak jezdze na niemieckim i holenderskim paliwie a to kolosalna roznica.na baku gazu 35l przejechalem 560km max! jadac 100km/h

Toyota Corolla IX (E12) – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Matek
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Moja jazda to glownie miasto srednie spalanie ze stu km w miescie przy nie oszczendzaniu wynioslo 5L. i zeby niewiem jak go katowal to 6 nie spali .. trasa zakopane -Rzeszow 4 osoby i bagaznik zaladowany maxymalnie pod polke. komputer pokazl srednia 4.2 takze swietny wynik na baku 50 L . robie 1100 km -1200 takrze bardzo oszczednie Polecam