Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) (669) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 586 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bonifacy Kilof
Hatchback 1.4 i 16V 97KM 71kW
można oszczędnie...jak się jeździ jak dziadek w kapeluszu( do 110km/h) to na trasie 5,4l/100km...jak się pruje do 170....7,5l/100km, szybciej nie jeździłem...bo gdzie?u mnie autostrady nima, przeglądy za drogie, za długie, serwis sobie jaja robi, 3 godz. olej wymieniają...samochód stoi i nikt go nie rusza...dziady jedne(Lublin)...omijać z daleka
~cambronne
Sedan 2.0 D-4D 90KM 66kW
Poniżej 5 l/100km ma trasie przy spokojnej jeździe. W mieście do 6 l. Przeglądy w normie co 15000 km za ok. 500 zł co 30000 km za 1000 zł. Oczywiście plus dodatki tzn. klocki, filtry itp. Wymiana rozrządu 1200 zł w prywatnym warsztacie podróba za 600zł bez gwarancji jednak starcza tylko na 60000 km. Wychodzi na to samo tylko bez ryzyka.
~arturo
Hatchback 1.4 i 16V 97KM 71kW
zużycie paliwa nie jest zbyt wielkie pod warunkiem że nie wprowadza się go na wysokie obroty , przeglądy w aso są bardo drogie , ale jest dużo tańszych warsztatów które zajmują się japończykami i dobrze . w sklepach duży dostęp nie drogich części oryginalnych i zamienników .mało awaryjny więc dużo napraw nie będzie .
~Marcin
Hatchback 1.8 i 16V T-Sport 192KM 141kW
Spalanie rewelacja jak na auto o mocy 192 KM, w mieście przy normalnej jeździe to 10l, przy naprawdę delikatnej 8l, przy bucie robi się ok 14l. w trasie przy 70 km/h to 5,6l, przy 90 km/h 7l, przy 120 km/h 9l, przy 140 km/h 12l. Napraw jeszcze nie robiłem, bo nic się nie dzieje, jedynie klocki na tył Ferodo koszt ok 100PLN.
~piotr
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Zuzycie paliwa przecietne, jak na silnik 1.4 mogloby byc mniej. Przeglady - unikac ASO - moze i solidniej ale drogo!!! W tym samochodzie wymienia sie plyny + elementy zawieszenia + hamulce - szkoda kasy na ASO. Lepiej kupic samemu czesci i podjechac do znajomego pana Kazia. Rozrzadu robic nie trzeba - jest lancuch.
~Toyota Man
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
ciezko jest zejsc do katalogowych 4,8, ale wspomniana przezemine trasa wawa-sibenik (chr) przy palowaniu powyzej 130 km/h 5,9l (na autostradach non-stop 140) wracajac postawialem na ekonomie i nieprzekraczalem 130 (praktycznie 125) km/h i wyszlo??... 4,9 l/100km. Moj rekord 4,4 l/100 km ale to juz byl wyczyn ;-)
~grim_reaper
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Jeżdżę głównie na trasie, więc spalanie poniżej 5 l/100 km spokojnie do osiągnięcia. Za mało jazdy w mieście, żeby coś powiedzieć o spalaniu. Napraw płatnych nie miałem. Przegląd w ASO zawsze kosztuje. Zaleta na przyszłość: nie ma tu dwumasowego koła zamachowego, które lubi psuć się w dieslach konkurencji (a czasem i Toyoty).
~drpap
Hatchback 1.4 i 16V 97KM 71kW
Na trasie spokojnie można zejść do 5-6 l na setkę ale w mieście te sto koni lubi sobie golnąć - 9 latem do 10 na setkę zimą. Serwis zostawię bez komentarza. Ostatnio się co prawda polepszyło ale kiedyś śmiałem się z ich chwytu reklamowego o pustych serwisach. Za to jak już klient zajechał to trzeba go puścić w samych majtkach.
~Paweł
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Co to sa naprawy? W kategorii Corolla nie powinno byc tego punktu. Zuzycie paliwa: - trasa 600 km, nie autostrada - 6-7 litrow - trasa 50 km - 6-7 litrow - spokojna autostrada - 8 litrow - szybka autostrada - 10 litrow - miasto - 7-10 litrow (mam krotkie przejazdy dlatego tak duzo) Silnik 1.6 benzyna - Corolla SOL

Toyota Corolla IX (E12) – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Przemek.Nati@gmail.com
Sedan 1.4 i 16V 97KM 71kW
Czytałem rożne opinie na temat spalania Corolli 1.4, jednak ja nie mogę złego słowa powiedzieć. Samochód jest intensywnie eksploatowany, 50% trasa/miasto i przy takim stylu średnnie spalanie nigdy nie przekroczyło 7.5, najczęściej oscyluje w granicach 7. Przy oszczędnej jeździe mozna zejść do średniej 6,0. Jak na sedana dla mnie ok.