Ocena kierowcy - Toyota Corolla VI Hatchback

kurasek@poczta.wprost.pl, 21 lat temu
Silnik 1.3 i 82KM 60kW
Rok produkcji 1991
Toyota Corolla VI Hatchback 1.3 i 82KM 60kW 1989-1992 - Oceń swoje auto
Kupiłem toto po lekkim dzwonie i skorodowane, więc taniej. Spawanie nadkoli, klepanie maski i lakierowanie kosztowało 600zł, reflektory 135zł/szt., światła przednie pozycyjne 28zł/szt., prostowanie na ramie 200zł, termostat 50zł, rozrząd (pasek, napinacz i rolka prowadząca) 284zł+90robocizna, wymiana tulei wahaczy przednich 150zł (części+robocizna), regeneracja amortyzora z montażem 134zł. W sumie można było tego (może poza prostowaniem na ramie) nie robić i samochód też by jeździł a ja miałbym 1600zł w kieszeni. A tak mam w miarę ładny jeszcze i sprawny samochód za niewielkie pieniądze.
Idzie jak burza! Równo pracuje, jest też w miarę cichy; jedyna wada to apetyt na olej (bolączka większości 2E)
Elastyczność jak dla mnie zadowalająca, poza tym nic nie szumi, biegi zmienia się leciutko-na początku czasami przy redukcji lekko "haczyła" mi trójka, ale już przestała:)
Dla mnie w porządku.
Do tyłu mogłoby być lepiej (hatchback).
Nie ma żadnych problemów, nawet na dłuższych trasach.
Podczas chłodów na początku trochę paruje, ale nawiew na szybę szybko sobie z tym radzi. Po 5 min. jazdy w środku jest ciepło.
Nie ma z tym problemów, zarówno z przodu jak i z tyłu.
Do 3500obr./min. jest ok, więcej przeważnie i tak nie cisnę:)
Trasa (90-140km/h, mrozy) około 7l/100km, miasto (zima) 8,5l/100km. Przeglądy robię sobie sam:) Filtr oleju 15zł, powietrza 23zł, paliwa 7zł, kpl. świec 48zł, klocki hamulcowe 70zł.
Nie narzekam, zwłaszcza patrząc na przeboje jakie mają znajomi ze znacznie młodszymi europejskimi wozami.
Żarówka oświetlenia kabiny (jeszcze oryginalna). Koszt nowej: 2zł.
Na razie (odpukać) zero!

Usterki Toyota Corolla VI