Ocena kierowcy - Toyota Corolla VI Hatchback

piwa2, 17 lat temu
Silnik 1.3 i 82KM 60kW
Rok produkcji 1991
Toyota Corolla VI Hatchback 1.3 i 82KM 60kW 1989-1992 - Oceń swoje auto
Auto niezawodne, chociaż mogłoby być bardziej ekonomiczne. Nie nadaje się na pokonywanie bezdroży, ze względu na niskie zawieszenie. Za to mimo, iż trzydrzwiowe, jest bardzo pakowne. Mam silnik 1,3 - trochę za słaby kiedy np. trzeba szybko ruszyć. Blacharkę trzeba zrobić conajmniej w dwóch miejscach, myślę, że jest słabsza niż w wielu innych autach.
Silnik, ok ponoć w tych jest on samochodach niezniszczalny. Wady... troche słaby przy ruszaniu, trzeba mocno przygazować żeby szybko odjechać. Oraz gdy przechodzi (mam czujnik w tablicy rozdzielczej) z jazdy ekonomicznej na nieekonomiczną przez chwile traci moc, nie wiem czy tak ma być czy jest coś nie tak. Silnik lubi wysokie obroty przy np. wyprzedzaniu wbija w fotel, ale to już taka cecha silników Toyoty, mi to odpowiada, bo jeżdzę spokojnie.
Nie ma co narzekać, ale przez pewien czas słabiej wchodziła dwójka, w warsztacie powiedzieli, że jest ok. Wsteczny trzeba czasem poprawiać tzn wchodzi za 2 razem. Reszta biegów super, jednym palcem można poruszać dźwignią.
Mało jeżdzę poza miastem, gdzie zdaję się najlepiej ocenić układ jezdny. Mam nowe opony i naprawdę dobrze trzyma się drogi przy np. zakrętach.
HM... czasem jeżdzę polonezem i uważam, iż tam jest lepiej, ale to też większe auto. Duże słupki z tyłu przy bagażniku powodują, iż np. zmieniając pas na prawy należy patrzyć dobrze i w tylne i prawe lusterko. DO przodu ok. czasem są za duże odbicia w przedniej szybie z deski rozdzielczej. PEwnie przesadzam, bo nie ma czegoś, co by w widoczności znacznie przeszkadzało.
Hm super... mocne strumienie powietrza, wybór gdzie tylko chcę :) Ogrzewanie po przejechaniu ok. 2 KM zaczyna działać.
Myślę, że doskonale jak na niewielkie auto.
Trudno mi ocenić poprawnie ocenić, nigdy się tym nie przejmowałem, gdyż wychowałem się na autach bloku wschodniego :) Ale jest conajmniej dobrze, to pewnie zasługa silnika, który pracuje dosć cicho.
HM... pali trochę za dużo, co prawda jeżdzę głównie w mieście, ale to nie znaczy, iż stoję tylko w korkach. W zimie spalanie wynosiło ok 10 litrów. A zwykle trzeba liczyć 8-9 litrów. Poniżej 8 tylko poza miastem, przy oszczędnej jeżdzie.
byłoby doskonale, gdyby mniej spalał. tak to super, kupiliśmy to auto jako 14 letnie z 182 tyś. przebiegu, a nie sprawia żadnych poważniejszych problemów. Teraz ma 15 lat i 193 tyś.
Dobrze, w ciągu roku (i 12 tyś km): tłumik 2x (raz trafiłem rurą wydechową w krawężnik parkując tyłem,na to trzeba uważać: Toyota ma niskie zawieszenie, a tłumik wisi jeszcze bliżej ziemi, szkoda, iż nie jest wstawiony bardziej w podwozie). wymiana linki hamulca ręcznego: ok 150-200 zł, czyszczenie stacyjki i dorobienie kluczyka (stary się wyrobił) 100 zł, zużywa oleju więcej niż przeciętnie.
spawanie tłumika przedniego: 50zł, wymiana tylnego tłumika: 350 zł, Tu doskonale, auto nie sprawiało poważniejszych problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 82KM 60kW [l/100km]

8,7