Lista ocen Toyota Corolla VII Kombi (14) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał z Warszawy
Kombi 1.6i 105KM 77kW
Wersja 1.6 16V 115km (sportswagon) kupiona ze szwajcarii. auto z bardzo dobrym przyspieszeniem już od najniższych obrotów (ok6800 odcięcie paliwa) i mimo, że kombi to większość bmw, fordów, peugeotów, fiatów itd gdy chciała się ścigać ze świateł rzadko mogła mnie wyprzedzić, a często nawet dogonić :) ku zdziwieniu łepków z samochodów obok. na 3cim biegu samochód jedzie praktycznie od 30 do 150 km/h -idealnie elastyczny. przy czym nawet przy...
~testdriver@o2.pl
Kombi 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Silniczek-bzyczek :). Dla mnie wystarcza. Można powiedzieć, że ma 2 zakresy pracy: 1. "emeryt" - od 0 do 3000 obr/min - cicho, ekonomicznie ale słaba dynamika, 2. "dzik" - od 3000 do 6000 obr./min - no toooo luuubię :) rwie do przodu jak oszalały, robi sie głośno (ale w końcu to prawie WRC :)) no i wirek w baku. Na wolnych obrotach (700 obr/min) praktycznie nie słychać pracy silnika a drgania są ledwo wyczuwalne.
~kubakurek@o2.pl
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
Jest głośny - to fakt, ale zawsze pali od strzała, nie słychać nawet jednego obrotu rozrusznikiem i chodzi ja zegarek, równo i klekocząco:) Nowe diesle czasem zimą łapią na np. 3 garnki, coś piszczy, zgrzyta, dzwoni, a tu nic...pyk i działa, niezawodnie. Elastyczność jak to w dużym dieslu, koni mało, ale elastyczność wzorowa, na trójce ja w bezstopniowym automacie CVT:) od 10km/h do 70km/h, pięknie.
~testdriver
Kombi 1.3 16V XLi 75KM 55kW
http://www.autocentrum.pl/go/28__Ocen_swoje_auto_-_ocena_Toyota_Corolla__1667867607__1__12__1__5__1__1997__1997__1975154993____1749.html Powyżej link do mojej poprzedniej oceny. Głośny powyżej 3 tys., bardzo niewielkie drgania, średnio elastyczny ale w sumie dobrze się zbiera. Łyka koło 1,5 l oleju na 10 tys przebiegu (10W60)
~Szymon
Kombi 1.6i 105KM 77kW
Auto jest lekkie więc 114 koni radzi sobie całkiem nieźle. Wyraźnie czuc wzrost wartości momentu obrotowego w okolicach 4000 obr/min. Jest cichy przy niskich prędkościach ale przy wyprzedzaniu na trasie warto redukować to \"trójki\". W mieście w zupełności wystarcza.
~KOZYR - WARSZAWA
Kombi 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Silnik mógłby mieć trochę więcej KM, ale na miasto spokojnie wystarcza. Całkowicie bezawaryjny. Wystarczy zmieniać olej i filtry. Zrobiłem nim już 40 tys km w tym 35 na LPG i prócz akumulatora nic nie wymieniałem.
~cubikon
Kombi 1.4 XLi 16V 88KM 65kW
silniczek 1332 cm3 sprawuje się świetnie w mieście, przyśpieszenia początkowe zadowalające, niestety w trasie wyprzedzanie przy przyśpieszaniu od 100 do 120, czy 130 idzie topornie i należy brać na to poprawkę,
~dmnomad
Kombi 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Auto jezdzi po Skandynawii,mrozy,sniegi i wielkie odleglosci(z Polski do Norwegii i z powrotem)Jezdze spokojnie a na taka wlasnie jazde ten silnik jest idealny.Absolutnie bezawaryjny.
~Rozmarynowski Jacek
Kombi 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Zdarzyło się, że zgasł na wolnych obrotach w najmniej oczekiwanym momencie (skrzyzowanie ). A poza tym jest ok. W serwisie kazali wymienic świece zapłonowe i problem znikł.
~mielony
Kombi 1.4 XLi 16V 88KM 65kW
pamietaj zmieniaj paski,plyny eksploatacyjne i filtry a mechanik dlugo nie bedzie mial nic do roboty przy silniku
Toyota Corolla VII Kombi