Lista ocen Toyota Corolla VIII (269) - Ergonomia

Na liście zabraknie 427 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tadzior
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
Z ergonomią jest dobrze :). Jedyne minusy jakie w tym samochodzie zauważyłem to: 1. Przy podniesieniu tylnej klapy w czasie deszczu zasyfiona breja z ulicy potrafi kapać z klapy na kurtynę w bagażniku. Po kilku takich \"otwarciach\" robi się ni niej niezła kicha. 2. Podwozie corolki jest dość niskie. Jak wcześniej pisałem mam 193cm wzrostu i wsiadanie do takiego autka potrafi przyprawić o ból kolan. Gdy mam kilkanaście takich wsiadań i...
~SUHARSKI
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
Wszystko szare (jak sie przyzwyczaisz to czarne wnetrza niemieckich, z tego okresu wygladaja slabo) i bez problemu, ale raczej przecietnie. W starletce zegarek mialem pod przednia szyba i bez odrywania wzroku od jezdni, zawsze wiedzialem ktora godz., tutaj mogliby go juz w ogole nie dawac niz umieszcz w takim miejscu. Wyskakuje zapalniczka po rozgrzaniu co grozi pozarem a popielniczka nie dla palaczy. Przecietnie ale najwazniejsze jest to ze...
~Dawid
Sedan 1.6 110KM 81kW
Elementy wnętrza nie skrzypią, mimo 20 lat wnętrze wygląda bardzo dobrze, plastiki nie są zniszczone itp. Widziałem już nowsze samochody (np. Passat B5, Seat Cordoba II, Alfa 156 FL), które miały poniszczone i popękane plastiki, a wiele elementów wnętrza wydawało piski lub stuki. A w Corolli - pod tym względem jest cichutko i elegancko. Oczywiście nie da się uchronić wnętrza przed dewastacją, ale jak się normalnie użytkuje auto to jest na...
~Michał
Hatchback 1.4 VVti 96KM 71kW
Wszystko na swoim miejscu. Nie ma tych rzeczy za dużo - to stara japońska szkoła prostoty i nie zawracania głowy zbędnymi dodatkami. Na desce i w okolicach kierowcy parę podstawowych wskaźników, radio (ja akurat zrezygnowałem z fabrycznego, bo jednak era kaset minęła dość dawno;). I nic więcej mi nie trzeba, a i popsuć się nie ma co. A jakość tapicerek -przecież zwykłych, nie żadnych skór- jak dla mnie mimo upływu lat super.
~markopolo1970
Hatchback 2.0 D 72KM 53kW
Fotel pasażera nie posiada pamięci ustawienia :-( Fotel kierowcy podczas regulacji wysokości - ruchoma jest tylko jego tylna część dlatego jak maksymalnie obniże fotel to siedzę jakby w dołku z kolanami w górze. Np. w Golfie III fotel kierowcy obniżał się i podwyższał cały i było wygodniej. Podłokietnik - NIEPOROZUMIENIE - nie mam pojęcia jak można by z niego korzystać skoro jest tak bardzo przesunięty do tyłu.
~mastalczak
Hatchback 2.0 D 72KM 53kW
Ogólnie bez zastrzeżeń. Wadą jest miejsce umieszczenia zasłonki przeciwsłonecznej. Jeśli ją odsłoniemy częściowo to przy wsiadaniu walniemy w nią głową. Drugi minus to miejsce umieszczenia pokrętła do regulacji wysokości świecenia świateł. Jest on w tunelu środkowym obok lewarka hamulca ręcznego. Miejsce słabe bo trzeba spojrzeć żeby w niego trafić ręką bo w nocy się nie świeci - przynajmiej u mnie. Reszta super.
~machu84
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Wszystko jest pod ręką, wczęsniej jeździłem też japońskim samochodem i wsiadając pierwszy raz do Toyoty wiedziałem gdzie co jest. Maknamentem może być radio (wyświetlacz) umieszczony za wysoko a nie pod ręką ( nad lewarkiem skrzyni biegów). Z drugiej strony radio nie pełni tylko funkcji rozrywkowych ale posiada też komputer, więc powinno być w zasięgu wzroku.
~mx31@o2.pl
Kombi 2.0 D 72KM 53kW
KOMBI. Dopracowany model. Może po za jedną rzeczą, która mnie na początku denerwowwał - otóż za blisko jest osłona przeciwsłoneczna u kierowcy. Trzeba ją odchylać "od siebie" bo inaczej można porysować czoło.... Natomiest kretyńsko jest usytuowany przełącznik ustawiania wyskości świateł - przy drążku zmiany biegów i hamulca ręcznego - brudzi się niemiłosiernie, zatyka itd.
~Potforol
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Wszystko proste i bez fajerwerków. Nie ma zbyt elementów które w czymś przeszkadzają lub drażnią. Minus jedynie za umiejscowienie uchwytu na kubki. Utrudnia dostęp do szufladki i gniazda zapalniczki jeśli np. chcemy podłączyć do niego jakieś urządzenie. Ogromny plus za bagażnik. Duży, wymiarowy i w liftbacku ze świetnym dostępem do niego.
Dziennik kosztów dla Toyota Corolla VIII
5,9
7,4
9,1
~Paweł
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wszystko jest tam gdzie być powinno. Schowków jest wystarczająca ilość, fajne są miejsca na napoje. Japończycy się postarali, proste ale przemyślane rozwiązania. Jedynie skos tylnej szyby jest ciut za duży, przez co mocno zmniejsza ona górną część bagażnika, gdyby zrobili ją bardziej pionową, byłoby zdecydowanie więcej miejsca (kombi)