Lista ocen Toyota Corolla XI Sedan (40) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Janusz
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Jak wspomniałem, po mieście mógłby palić nieco mniej. Z doświadczenia z Aurisami wiem, że koszty przeglądów w Toyocie nie są porażające. A dotychczasowe wydatki eksploatacyjne w Aurisie poza paliwem, to jedynie żarówka w tylnych światłach pozycyjnych. Jest natomiast coś innego. Corolla którą jeździłem miała jasne kremowe obicia tapicerki i jasne wykończenie deski rozdzielczej. Sami serwisanci byli zdziwieni, że taką wersję auta przeznaczono na...
~Marcin
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Trzy poprzednia auta to były diesle, więc na początku spalanie "bolało". Ale to i tak jeden z oszczędniejszych silników benzynowych, moim zdaniem. Spokojna jazda (2 dzieciaków) do 110km po Polsce - nawet 5,3l. Autostrada 130km - 7,0-7,5l. W mieście nie wyszło mi poza 8,0. Bardzo dużo hamuję silnikiem i takie tam pro-eko. Moment obr. słaby - niestety. Bardzo często redukcja do trójki by wyprzedzić na trasie. Rozważyłbym w przyszłości...
~Piotrek
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Spalanie w tym samochodzie to jakiś dramat, przy jeździe po autostradzie bez żyłowania (tzn ok 140 km/h) auto spala 8-8,5 litra! Samochód nowy po jakieś 3tyś km przejechane, ale mimo wszystko to jakies nieporozumienie - auto służbowe, prywatnie w życiu bym nie kupił. Do tego te 133km to chyba na pokaz, auto zrywa się jak jakiś 110 konny silnik max, a pali jak 170 konny. Zdecydowanie odradzam.
~mike
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Jak na benzynę bardzo dobrze. Najlepsze spalanie w trasie przy prędkości nieprzekraczającej 100km/h z wyłączoną klimą 4,8. Natomiast przy normalnej jeździe 110km/h i szybciej z włączoną klimą i wyprzedzaniem spokojnie utrzymywałem spalanie na poziomie 6 litrów. W mieście spalanie nie przekracza 7,5 litrów. Nie wiem jak jeżdżą inni skoro piszą że spalanie w mieście wychodzi 10 litrów.
~Leex
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Mam teraz opony 16-stki , ktore kosztuja normalne pieniadze. A nie 17-stki. Brak ksenonow-dla mnie plus. Belka z tylu, ktora nie zabkuje opon i jest tania w naprawach. Choc zawieszenia w toyotach i tak sa pancerne. I raczej niskie spalanie jak na moj styl jazdy. Czyli prawidlowe eko: dynamiczne przyspieszanie- utrzymanie stalej predkosci- hamowanie silnikiem. I nie mulenie silnika na zbyt niskich obrotach.
~Rp
Sedan 1.4 D-4D 90KM 66kW
Silnik diesel prosty i niezawodny. Spalanie: trasa 90-100km/h: 4.5->5, autostrada 140 km/h: 5.5->6, autostrada 160 km/h: 6.5->7. Ostatnia trasa Kraków-> Budapeszt->Kraków, przejechane 950 km, spalanie 4.83 wyliczone wg tankowania. Prowadze statystyke od nowosci, spalanie liczone wg tankowan. Przeglady, to około 700-800 pln
~Michał
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Jest w porządku, choć na razie w cyklu mieszanym ciężko mi zejść poniżej 10L. Niemniej przejechałem ledwie niecałe 500km, więc ciężko oceniać - na pewno kwestia przyzwyczajenia do 6-biegowej skrzyni. Początkowo miałem średnie spalanie ponad 11 litrów, teraz równe 10, ale jak sądzę z czasem uda się zbić do 9, może nawet mniej.
~martin_indermitte
Sedan 1.4 D-4D 90KM 66kW
Niskie zużycie paliwa na trasie pozamiejskiej wychodzi nawet 4l/100 km, w mieście dochodzi do 6l/100 km. W samochodzie zakupionym w salonie nie odczuwam żadnych awaryjności, jedynym mankamentem jest Bieg wsteczny w skrzyni. Często nie wskakuje i trzeba próbować ze 3-4 razy.
~Robert
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Przeglądy w ASO Ok 1000-1200 zł na rok, zależy co jest do wymiany. Poza tym w ciagu roku bez innych kosztów eksploatacyjnych. Silnik lubi obroty, wiec i wtedy apetyt większy. Przy spokojnej jeździe są się to ogarabixzyc.
Dziennik kosztów dla Toyota Corolla XI Sedan
5,8
~Pk
Sedan 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
przejechane 45 tys. km średnie minimalne spalania 5,9 przy prędkości 100 km/h na drodze ekspresowej i autostradzie, w cyklu mieszanym 2/3 trasa i 1/3 korek spalanie na poziomie 6,5, zima tylko miasto 8,5 - 9 litrów.
Toyota Corolla XI Sedan