Ocena kierowcy - Toyota Corolla XII Sedan

Dawid, 2 lata temu
Silnik 1.6 Valvematic Dual VVT-i 132KM 97kW
Rok produkcji 2020
Toyota Corolla XII Sedan 1.6 Valvematic Dual VVT-i 132KM 97kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Silnik : Remont silnika przy przebiegu 15 tys.
Dość solidnie wykonany, porównując np. yarisem z tego samego roku to ogromna różnica. Jeździłem dieslem przed ostatnich 7 lat i ciężko się przestawić na benzynę. Bardzo ciężko mi wyczuć gaz w tym samochodzie.
Sam silnik pracuje w porządku. Niestety przy przebiegu 15tys wymiana tłoka na gwarancji bo było słychać stukanie na wolnych obrotach i gdy hamowało się silnikiem. Podejście ASO wzorowe o niby rozumiem, że przy takiej ilości części od różnych dostawców może gdzieś się coś zepsuć już na początku ale jednak remont silnika przy takim przebiegu i to w Toyocie pozostawia niesmak i pytania czy to wszystko czy dopiero początek usterek.
Dość precyzja. Trzeba się jednak przyzwyczaić do wolnej zmiany biegów bo skrzynia lubi zahaczyc.
Jak dla mnie bardzo dobrze trzyma się drogi. Prowadzi się pewnie i raczej nie ma się do czego przyczepić.
Ciężko cokolwiek powiedzieć przy tak małym przebiegu.
Porównując z poprzednim samochodem jest bardzo dobrze.
Trochę brakuję schowków na jakieś drobiazgi. Brak USB dla pasażerów z tyłu. Ciężko jakoś sensownie położyć telefon jak się podpina żeby mieć nawigację. Trzeba uważać żeby pasażer nam wtyczki nie wygiął w telefonie kolanem.
Działa dobrze na auto. Chociaż czasami lubi szyba parować przednia i trzeba ręcznie przełączyć.
Bardzo dużo miejsca za kierownicą i dla pasażerów. Tutaj bardzo duży plus.
Dla mnie ok. Chociaż rzadko jeżdżę po autostradzie, więc ciężko powiedzieć przy większych prędkościach.
Ciężko powiedzieć po tyłu km. Płaci się za serwis co 15 tys km i tyle. Ceny nie są jakieś kosmiczne więc nie ma tragedii.
Za te pieniądze jest dobrze. Ciężko się przyczepić do czegokolwiek.
Chwilowo z małych rzeczy brak
Wymiana tłoka, korbowodu itp przy przebiegu 15 tys. Może to słabo wróżyć na przyszłość.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Valvematic Dual VVT-i 132KM 97kW [l/100km]

7,3
Dziennik kosztów dla Toyota Corolla XII Sedan 1.6 Valvematic Dual VVT-i 132KM 97kW
7,7
8,6