Ocena kierowcy - Toyota Corolla XII TS Kombi

Tomek, 3 miesiące temu
Silnik 1.2 Turbo D-4T 116KM 85kW
Rok produkcji 2019
Toyota Corolla XII TS Kombi 1.2 Turbo D-4T 116KM 85kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Miałem duże obawy co do zrywnosci tego silnika. Zupełnie się nie potwierdziły. W jeździe miejskiej-poza miejskiej fajnie się zbiera. Przy prędkościach autostradowych też nie jest źle.
Inne : Komfort jazdy, ogólne dobre wrażenie w zakresie wyposażenia i użytych technologii. Tempomat aktywny - super działa.
Auto godne polecenia. Nowoczesny design, dobry silnik (mimo obaw). Zdecydowanie do polecenia jako auto rodzinne.
Na szczęście cztery cylindry i ku mojemu zaskoczeniu, jest super. Dobrze się zbiera, przyjemnie się wyprzedza przy prędkościach miejskich i poza miejskich bez wielkich redukcji (3 lub 4 wystarczy).
Płynne biegi, fajnie zestopniowana skrzynia. W mieście szybko można wskoczyć na 4rke, przy płynnej jeździe że stałą prędkością nawet na 5tke.
Auto przyjemnie się prowadzi, trzyma się drogi w zakrętach.
Nie zauważyłem niczego niepokojącego póki co. Oby tak zostało. Gwarancja na perforacje długa, więc myślę będzie ok.
Zastanawiam się co tu wpisać.l, bo wszystko widać z lewa prawa przodu i przy obracaniu. Nie zauważyłem niczego na plus ani na minus.
Wszystko dobrze rozmieszone i pod ręką. Czytelny ekran multimediów, funkcjonalna kierownica. Widać,że wszystko jest przemyślane i dopasowane. Brak start stop mocno ma plus. Super działający tempomat.
Jest ok, chociaż człowiek życzyłby sobie ogrzewanej szyby. Bez niej, trzeba włączać klimę w okresie zimowym aby przednia szyba nie parowała. Jest tryb max na szybkie odparowanie - działa dobrze. Później przy niskim ustawieniu klimy para nie wraca.
Mam 194cm i jest wygodnie. Pewno osoba za mną jak siedzi jest mniej zadowolona.
Przy prędkościach autostradowych mogłoby być lepiej. Dramatu nie ma, da się porozmawiać ale jeżeli komuś zależy na mega ciszy to trzeba auto doposażyć w wygłuszenie.
Brak usterek w ciągu 2 lat użytkowania (auto 4 letnie). Jedynie rzeczy zużywające się jak klocki. Poza tym regularny serwis i jak przy poprzedniej toyocie, oby tak pozostało.
Dobre auto, jeżeli komuś nie zależy na hybrydzie. W moim przypadku za 2 letnia używkę z tym samym wyposażeniem trzeba było dołożyć 15-20 tys.
Brak upierdliwych awarii.
Brak poważnych usterek.