Ocena kierowcy - Toyota Corolla XII TS Kombi

Silnik 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Rok produkcji 2020
Toyota Corolla XII TS Kombi 1.8 Hybrid 122KM 90kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Start spod świateł niczym Tesla
Układ elektryczny : Polubiłem hybrydę i nawet zmieniłem styl jazdy żeby się bardziej dostosować do niskiego spalania i bycia ECO
Inne : Coś w nim jest że się musze zawsze obejrzeć za tym autem. Czy to moje czy kompletnie obce na drodze
Karoseria : Cienka warstwa lakieru i podatność na zarysowania.
Ten samochód na mnie patrzy, a ja na niego. To tylko Toyota, a dla niektórych aż Toyota. Zanim kupiłem to często auto przykuwało mój wzrok. A teraz gdy wracam do domu to zawsze muszę się za nim obejrzeć i to nie raz
Żałuję że na jeździe testowej zaliczyłem 3km autostrady, a reszta to jazda po mieście. Niby jedzie, dźwięk silnika potęguje wrażenie że auto się zbiera, a w rzeczywistosci to tylko wrażenie. Zbyt mała moc na trasy, a po załadowaniu zostaję tylko spokojna jazda i cieszenie się z układu hybrydowego Dzis wybrałbym bez zastanowienia silnik 2.0 a to tylko dlatego że większość mojej jazdy tym autem to trasy. Do miasta ideał, ale to już nie moja działka tylko kobiety. Spalanie 3,5-4l rekompensuje słabe osiagi
Trudno było się przestawić, ale wystarczyło się nauczyć. Przyszło mi to z czasem, mimo że przedtem jeździłem 5lat klasycznym automatem to jednak polubiłem tą skrzynie
Auto długie i wydawało mi się że będzie nim rzucać a tu tyle systemów wspomajacych jazdę, że to auto samo się prowadzi - dosłownie. Start spod świateł, zawsze z bananem na twarzy tych co muszą wajchowac lewarkiem
Jak narazie wygląda dobrze mimo że auto parkuje pod chmurką, jednakże myjnia automatyczna zostawia ślad na lakierze. W dodatku bardzo cienka powłoką lakieru. Po roku nic nie widać - jeszcze za wczesnie
Szyba z przodu sprawie wrażenie małej i ciasnej. Ale dobre ustawienie fotela i naprawdę wszystko widać. Lusterka duże i kamera cofania. Czasem zapominam że to kombi.
Podłokietnik troszeczkę za krótki. Ponadto gdy go wysuniesz to już nie otworzysz i w dodatku tracisz jeden uchwyt na kubek. I ogólnie mało schowków ale wszystko w sumie mi się mieści. Przyciski sterowania szyb jak na krótka rączkę, nie na rynek europejski
Latem chłodzi świetnie, zimą ciągle mu zimno. Gdy korzystamy z trybu EV nie mamy ciepłego nadmuchu z kratek nawiewu. Ponadto nadmuch powoduje ciągły spadek temp silnika w sezonie zimowym. Podgrzewane fotele rozwiązują problem. Ale kłopotliwe jest wyłączać w korkach nawiew żeby wymusić na aucie przejście w tryb EV - bo autku ciągle zimno. Już się przyzwyczaiłem, ale na początku denerwowało mnie to i nie mogłem delektować się tą ciszą jazdy w korkach
Bardzo wygodnie, dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tylu
Do 80km/h jest cicho, potem zaczyna być coś słychać. Do 130 da się żyć, ale potem już jest bardzo głośno. Tym bardziej w górzystym terenie, gdy silnik pracuje na wyższych obrotach.
Narazie na gwarancji i każdy serwis w cenie Hybryda to wolniejsze zużywanie klocków i tarcz hamulcowych, naprawdę rzadkie wizyty na stacjach paliw, gdy jeżdżę po mieście. Popularność tego modelu spowoduje duży wybór części zamiennych/używanych z biegiem czasu
Jak na auto za 100k to mogłoby być lepiej. Ale mimo kilku mankamentów nie żałuję wydania tych pieniędzy. Chyba że na większy silnik
Coś stuka w słupku tylnym, nikt nie może tego namierzyć. Po roku wydech spadł z wieszaka. Boczek drzwi kierowcy wyskoczył z listwy mocującej wskutek mrozów 15st. A tak to tylko tankuje i jeżdżę
Nigdy się nie zatrzymałem. I nawet przez myśl mi to nie przeszło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Hybrid 122KM 90kW [l/100km]

2,9