Ocena kierowcy - Toyota Corolla XII TS Kombi

ŁUKASZ, 2 lata temu
Silnik 1.8 Hybrid 122KM 90kW
Rok produkcji 2021
Toyota Corolla XII TS Kombi 1.8 Hybrid 122KM 90kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : hybryda fajna oszczędna
Inne : głośna przy prędkościach autostradowych
ogólnie nie wiem jak ocenić ten samochód samochód używam do pracy bardzo intensywnie mam założone lpg jeżdżę bardzo dużo w trasy dla tego powiem że ten model nie nadaje się kompletnie na długie i szybkie podróżowanie powyżej 120km/h jest głośno powyżej 140km/h jest bardzo głośno słabe wyciszenie spalanie na trasie ok ale do 130km/h potem to wiaderkami leci jadąc Niemiecką autostradą 170 km//h spalanie wyszło powyżej 12 litrów benzyny ale za to po mieście to inna bajka jest cicho fajne zawieszenie spalanie najmniejsze jakie uzyskałem to 3.6 l/100 km prawdziwe zmierzone średnio wychodzi 4.8 l/100mkm benzyny 6.5 litra gazu pytanie czy opłaca się montować lpg powiem tak posiadam cztery corolle hybrydy dwie mają lpg dwie nie mają i doszedłem do wniosku że nie będę montował lpg bo za małe oszczędności na trasie powyżej 130 km /h jeżdżę na benzynie bo gazu pije bez umiaru mam przejechane 60000 tys km zero awarii w firmie jedna corollka ma stuknięte 110000tys km i tylko wymieniane klocki przy przebiegu 85000 tys km ogólnie wady pojazdu to słabe wyciszenie 2.bardzo brudząca sie kamera cofanie 3.czasami rwie połączenia telefonu 4 czujniki ciśnienia powietrza w oponach tak zamontowane że zmieniając opony trzeba bardzo uważać żeby ich nie ułamać różne wulkanizacje mi zmieniały i tylko raz mi nie urwali czujnika na szczęście pęka tylko wentyl który kosztuje w toyocie 8 zł 5.słaba jakoś piór wycieraczek od samego początku szorują po szybie jak by była chropowata .6 bardzo słabe światła w sedanie warto dopłacić do reflektorów led .czego mi brakuje w moim kombiku to elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika szkoda że jest ona dostępna za słoną dopłatą tylko do najdrożej wersji w zimie klapa cały czas jest brudna i często korzystając z bagażnika po prostu brudzą się dłonie żle rozwiązany system uchwytu rączki do zamykania ogólnie czy kupił bym drugi raz Corolle - TAK POMIMO JEJ WAD obecnie weryfikując rynek samochodowy z tego segmentu to nie widzę lepszej opcji ludzie piszę że nie warto dopłacać do hybrydy że jest droga w zakupie ale po porównaniu ofert samochodów innych marek nie ma lepszego wyboru i chyba Toyota to jedyna marka która sprzedaje samochody z normalnym nie wyżyłowanym silnikiem bez żadnych turbin ogólnie głównym problemem tego modelu to jest bardzo słabe wyciszenie i to największa wada tego pojazdu a i jeszcze jedno podróżowanie tylko w cztery osoby brak miejsca z tyłu chyba że dzieci to tak
bez turbo zwykła stara jednostka
ctv pasuje do hybrydy ogólnie bez polotu ale mam nadzieje że trwała
ok
cienki lakier
widoczność taka sobie bez kamery i czujników ciężko było by cofać
wszystko spasowane i współgra
ogrzewanie i klima super
ogólnie jak kierowca jest wysoki to z tyłu jest mało miejsca na nogi samochód nie nadaje się do dalekiego podróżowania w 5 osób
głośny brak wyciszenia
niskie spalanie
w tej cenie i z tym wyposażeniem to ok
brak awarii
brak awaria