Lista ocen Toyota RAV4 II (79) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 89 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~SirCrusader
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
Uważam, Rav 4 II jest autem ekonomicznym. Przypominam, że posiada stały układ 4x4 wiec to sporo potrzebuje mocy i paliwa. Auto spala mi w trasie około 7L oleju napędowego/100 km. Najniżej udało mi się zejść do 6,14L/100 km na zwykłych drogach we Włoszech na austriackim paliwie z wyłączoną klimatyzacją (zamiast tego miałem szyberdach). Na autostradzie z włączonym tempomatem na 110 km/h wychodzi mi około 7.1L/100km. natomiast w mieście około...
~elvis_kopyt
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
!!!UWAGA!!! Ten samochód się nie psuje. Raz w roku dolewam oleju i oprócz tego nie zawracam sobie nim głowy. Co prawda miałem problemy ze sprzęgłem ale ta awaria spowodowana była moją winą. Spalanie super (2.0 diesel 116km) miasto 8.5 l - 9.0 l trasa 6.5 l - 7.0 l ceny napraw w salonie w zduńskiej woli super - optymalne koszty w warszawie - skroją cię do cna, tragedia nie polecam
~andmor
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
Wzmocnienie silnika nie wpłynęło na wzrost zużycia. Jest odwrotnie. W lecie utrzymuję 6,5 l/100 km, w zimie podskakuje mi na 6,6 l Opieram się na wskazaniach komputera. Nie mam zadnego powodu, żeby je kwestionować, jak to często czynią niektórzy "mistrzowie kierownicy i długiej prostej" I wiem co mówię bo zjeździłem różnymi samochodami ponad 430 tys. kilometrów
~Mariusz
MPV 2.0 i 16V 150KM 110kW
przy dość dynamicznej jeździe spala ok 15 litrów LPG średnio, choć było i ponad 17. Nie da się zejść poniżej 12 w trasie. Nie wiem, na ile może to miec związek z szerokimi oponami o profilu 235mm. Dodatkowo pobiera olej z lubryfikatora (potrzebny do smarowania ceramicznych zaworów) co kosztuje 1 zł/100km za olej plus 700 zł koszt lubryfikatora.
~MIK
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
Po szalonym początku, gdy dla świętego spokoju powymieniałem wszystko co się zużywa, teraz jedyny koszt to paliwo. Więc trudno coś mówić o kosztach w sensie części na bieżąco, natomiast jeśli oceniać koszt części użytych do wymiany zaraz po sprowadzeniu samochodu, to jest w granicach znośnych dla przeciętnego Polaka.
~sured@interia.pl
MPV 2.0 i 16V 150KM 110kW
Tragedia.Te wyniki książkowe to między bajki.Real w jeżdzie mieszanej przy 2lbenzynie to 11l a w miejskiej to nawet 13l( i wcale się nie pyta o zgodę)Natomias komputer pokładowy pokazuje 7,5l(kto głupi to się nabierze jakie to ma oszczędne autko,ale wystarczy prosty rachunek dystansu i wlanego paliwa a wychodzi ok,11l
~uzytkownik RAV4
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
Wg mnie jest to bardzo ekonomiczny samochod. Przy spokojnej jezdzie pali niewiele, wogole sie nie psuje a ceny czesci eksploatacyjnych - filtry, amortyzatory, tarcze i klocki nawet w ASO sa przystepne. Trzeba dodac ze Serwis Toyoty jest naprawde bardzo solidny a w porownaniu do serwisu np. Opla to istny cud :-)
~ice10sion@wp.pl
MPV 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
zuzycie paliwa to rewelacja, jak go nie cisnie bardziej niz 120 na trasie to schodzimy do 6,6-6.8l/100km, ale jak go cisne w miescie to wskakujemy na 9l/100km. Serwis niestety drogi, nie zaplacilem mniej za przeglad niz 700zl a ten po 105tys kosztowal mnie prawie 3tys zl, bo wymiana duperel przy rozrzadzie. :-(
~lukasmil
MPV 2.0 i 16V 150KM 110kW
Ogolnie samochod calkowicie niezawodny. Jezdze nim od 3,5 roku. Padla skrzynia przez ten czas ale coz jak to z automatami. Poza tym praktycznie nic sie nie dzieje a czesci eksploatacyjny dostepne. Prosta konstrukcja. Naped staly 50/50 jak w subaru. Zadnej elektroniki. Padla raz rolka od paska klinowego
~adam.r@onet.eu
MPV 2.0 i 16V 150KM 110kW
Głównie jeżdżę na gazie-mieszkam w mieście 5000 mieszk.-zużycie gazu od 11 do 12 l/100km. Instalacja gazowa sekwencyjna z układem lubrifikacji-dodatkowe smarowanie specjalnym olejem zaworów, gniazd... Ceny przeglądów-prowadze własny serwis,poza tym auto bezawaryjne-tylko el.eksploatacyjne...