Lista ocen Toyota RAV4 III MPV (85) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 132 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
MPV 2.2 16V D-4D 136KM 100kW
Jeszcze raz podsumuję: - nowy silnik i pobór 2 oleju co przegląd a więc co 15tys. km, - wymiana rozczelnionych tylnych amortyzatorów, - wymiana gumek stabilizatorów przód, - wymiana pływaka (jaki przeżyłem wstyd na stacji, kiedy zatankowałem za 180zł oleju i wsiadłem do auta a tam dalej świeci się rezerwa. Kiedy pracownik stacji zasugerował że to coś z autem odpowiedziałem mu \"Panie toż to Toyota\" - potem go przepraszałem... Serwis...
~tigrr
MPV 2.2 16V D-4D 136KM 100kW
10000 wymiana wałka pośredniego bo podczas hamowania i skręcania słychać było kliknięcie, 15000 wymiana klocków hamulcowych i delikatne liźnięcie tarcz ( powód za twarde klocki i przegrzewanie tarcz) 35000 tys wymiana pompy paliwowej, wtrysków oraz turbiny i wymiana sterowania klimą padł wiatrak( na gwarancji) 87000 wymiana uszczelki pod głowicą przedmuch do instalacji chłodzenia i ubytki płynu chłodniczego.
~mkiwala@o2.pl
MPV 2.4 i 16V VVT-i 170KM 125kW
Niestety mniejsza średnica wlewu paliwa w wersjach amerykańskich powoduje zapowietrzanie i zalanie system EVAP, która w przypadku wersji amerykańskiej jest bardzo rozbudowana. Błąd w tym układzie powoduje zapalenie się kontrolki check engine i tryb awaryjny pracy auta - niestety wymagane przez amerykańskie prawo. Dobrze mieć czytnik OBDII, któy odczyta i skasuje ewentualne kody błędów. Wizyta w ASO to koszt 150 zł.
~krisp
MPV 2.2 16V D-4D 136KM 100kW
niestety przytrafiła się usterka i to powazna; nieszczelność głowicy silnika; auto było niestety z 2006 roku; ponoć wszystkie te silniki padały ; na szczęście toyota stanęła na wysokości zadania i wymieniła silnik na swój koszt; jeżdżę na nim do dziś bezproblemowo; wymiana miała miejsce przy 120 000km; wczesniej przy 70 000km głowica była robiona przez toyote ale niestety historia sie powtórzyła;
~michal-gliwice
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
Łudze sie ze bedzie tak samo niezawodny jak poprzedni model. Poki co jest oki - prócz mankamentów które opisałem wyzej i nizej. Przy hamowaniu z duzej predkosci od 140km/h w zwyż kierownica wpada w lekka wibracje a tarcze wygladaja na dobre i grube. ( objawy takie jakby tarcze były krzywe) Sprostowanie ( dodane 2010-09) Poki co wciąż bezawaryjny. Nic sie złego nie dzieje.
~Borkowski
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
GŁOWICA - SILNIK - FAP - SKRZYNIA- PRZEKŁADNIA KIEROWNICZA-WYCIEKI OLEJU Z MOSTU - WENTYLACJA CZASEM SIĘ NIE WŁANCZA (PROBLEMY ZWIĄZANE Z ZATKANIEM UKŁADU PO WIELOKROTNYCH NAPRAWACH SILNIKÓW), WYCIEKI PALIWA Z BAKU, WSZYSTKIE DANE ZE ZNAJOMOŚCI TRZECH AUT I OK 450YTŚ PRZEBIEGU
~lodz
MPV 2.2 16V D-4D 136KM 100kW
problem zaczyna sie pojawiać z pompąwspomagania,interesowałem sie tym w serwisie zalecają mi wymiane ponieważ pompa jest nie rozbieralna jednak koszt mnie zszokował 4500zł na chwile obecną mysle o sprzedaży auta,by sie go pozbyc,sytuacja irytująca..
~Tommy73
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
Silnik D-CAT, czyli standardowo u mnie po 130 tys. km zaczęło się od ubywającego płynu chłodniczego, naprawa nie dawała gwarancji usunięcia usterki - efekt wymiana silnika. Dodatkowo zostały wymienione dwa wtryski paliwa które zostały ze starego silnika.
~thomas0
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
Przez trzy lata użytkowania wymieniałem tylko oleje, filtry , żarówkę,klocki przód i dwa razy poduszki drązka stabilizatora - jest to najbardziej wrażliwy element na naszych drogach na szczęście kosztuje tylko 50 zł komplet
Dziennik kosztów dla Toyota RAV4 III MPV
8,1
10,9
13,1
~mm
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
Narazie brak i myśle że tak będzie. A jeśli chodzi o bez kluczykowe odpalanie zdażyło się że auto nie chciało się otworzyć...wystarczy otworzyć kluczykiem i przepchnąć metr z pola zakucającego działanie systemu i u mnie się udało.
Toyota RAV4 III MPV