Ocena kierowcy - Toyota RAV4 IV MPV Facelifting

Marek, 5 lat temu
Silnik 2.5 Hybrid 197KM 145kW
Rok produkcji 2017
Toyota RAV4 IV MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie 2,5 benzyna + elektryka - mimo wszystko to dobrze wygląda.
Był to świadomy i przeanalizowany wybór. Jeżdżę nim niecały rok zrobiłem 30 tyś więc coś mogę powiedzieć (o usterkach chyba jeszcze za wcześnie, moim zdaniem tu możemy odnieść się po 5 latach eksploatacji). Auto ogólnie przestronne miejsca w środku w zupełności wystarcza, zdumiewająco cicho wewnątrz (jedynie podczas mocniejszego naciśnięcia pedału gazu silnik pracuje jak kosiarka, ale tylko do osiągnięcia żądanej prędkości). Przycisk otwierania bagażnika umieszczony niefortunnie i moim zdaniem to należy poprawić. Mnie osobiście czasami denerwuje aktywny tempomat, hamuje zbyt wcześnie, ale lepiej tak jak za późno. Bagażnik spory, ale trochę miejsca zabierają akumulatory i schowek (jest tam delikatny uskok, mogliby pomyśleć i zrobić całkowicie płaska podłogę). Spalanie - już chyba nikt nie patrzy na katalogi. U mnie to wygląda tak (tu należy przede wszystkim wziąć styl jazdy bo to ma kolosalny wpływ, ja nie jeżdżę jak typową hybrydą, raczej jak zwykłym autem): Miasto lato/zima - 7l/ 8,5l.; Autostrada przy 140km/h - 10l i nie ma zmiłuj, im szybciej tym więcej. Trasa mieszana trochę terenu zabudowanego, trochę zwykłej drogi, na której raczej nie przekraczamy 90km/h poniżej 7l. W mieście najniżej zszedłem do 5,6l , ale strasznie się męczyłem jazdą, tak się nie da jeździć. Uważam ,że na te gabaryty 7-8l na 100 to całkiem dobry wynik. Będąc na Litwie gdzie z wielką starannością przestrzegałem przepisów auto spaliło mi 6,3 l/100, jeśli ktoś jeździ zgodnie z przepisami to auto będzie naprawdę wdzięczne.
Cichy, dobrze przyśpiesza, zwłaszcza w trybie sport czuć różnice
Niby fajna , ale to ona jest powodem hałasu podczas przyśpieszania. Nie jestem inżynierem w tej dziedzinie , ale przydałoby się to poprawić.
żadnych zarzutów
kwestia gustu
ogólnie ok, ale mam niedosyt patrząc na prawy przód (może dlatego że byłem przyzwyczajony do niższych aut.)
przydały by się dwa gniazda 12V z tyłu
Wystarczająca
Super - z wyjątkiem przyśpieszania :)
narazie ok , zobaczymy później
Tanio nie jest, ale czego się tu spodziewać.
za wcześnie na to , póki co nie ma
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Hybrid 197KM 145kW [l/100km]