Ocena kierowcy - Toyota RAV4 IV MPV Facelifting

darek666, 3 lata temu
Silnik 2.5 Hybrid 197KM 145kW
Rok produkcji 2016
Toyota RAV4 IV MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : tak duże auto w ruchu poza autostradowym , przy normalnej jeździe 90-110 zużywa niecałe 7l/100km
Mam to auto od jakiegoś czasu , kupiłem używane z przebiegiem 68tys. Dlaczego akurat Toyotę , bo poprzednią inną Toyotą ,przejechałem 180tys kilometrów bez żadnej najmniejszej awarii. Mimo że ma 4 lata ,nadal dobrze wygląda, zarówno na zewnątrz jak i w środku. Materiały mimo, że udają skórę ,bardzo miłe w dotyku, bardzo dobrze się wsiada i wysiada , a przewożeni pasażerowie z tyłu zachwyceni miejscem na nogi. Dlaczego akurat hybrydę , bo szukałem automatu , a w Rav-ce z benzyną , i CVT brakuje mocy. Dla tych co zawsze kupują auto i ważne jest zużycie paliwa, trasa poza autostradami 7l/100km, autostrada szybkość jazdy 140-150, średni 9,3l/100km, miasto 7,7 l/100km Jedynym minusem Ravki , jaki na razie zauważyłem , słaba jakość radia i głośników zamontowanych w Toyocie. Reszta jak dla mnie super. Zanim zdecydowałem się na zakup suwa , konkretnie Toyoty , czytałem opinie na Autocentrum. Trochę mnie dziwi , marudzenie użytkowników Rav-ki , na mały bagażnik , ,,hałasujący,, automat , mały zbiornik paliwa. Jak kupowali auta , nie otwierali tylnej klapy i nie widzieli jak wygląda bagażnik??? Przed zakupem , nie sprawdzili że auto ma taki ,a nie inny zbiornik paliwa??? Tym bardziej że stacje paliwowe są co parę , paręnaście kilometrów od siebie. Automat E-CVT , jest słyszalny , nie taki cichy jak DSG , ale wolę Toyotoski w Hybrydzie bezawaryjny , niż bezszelestny i usterkowe DSG ,
Samochód bardzo dobrze trzyma cenę, minus przy zakupie , + przy sprzedaży

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Hybrid 197KM 145kW [l/100km]

7,6