Lista ocen Toyota RAV4 V SUV (82) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aleksander
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Fakt. Po 10 latach jeżdżenia manualami a potem prawie 10 lat klasycznym hydrokinetykiem w hondzie skrzynia e-CVT wymaga przyzwyczajenia. W moim przypadku po przesiadce nie było zachwytów. To nie jest auto, które podniesie Tobie tętno. Pomimo, że jest mocne, dynamiczne i tak naprawdę szybsze od mojej poprzedniej hondy. Powoduję to właśnie skrzynia biegów, która nie daję tego znanego nam wrażenia wznoszenia się obrotów i coraz większej mocy im...
~Krzysztof
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Szybka, pewnie niezawodna i dzięki swojej specyfice bardzo oszczędna. W końcu wyniki spalania w dużym suvie, a nie w miejskim hatchbacku z segmentu a czy b. Jedyny jej minus to wysoki dźwięk przy gwałtownym przyspieszaniu. Nie jest to nic dziwnego, co trzeba by było poprawić. W innych dużych autach w tym segmencie tez będzie głośno jak da się gaz do podłogi. Dźwięk jest trochę wyższy ale pewnie nie głośniejszy. Mi osobiście nie przeszkadza....
~Artur
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
W zasadzie to auto nie ma skrzyni biegów. Cały czas jest jeden bieg. Ma 6 wirtualnych, ale reczne przerzucanie w ogole nie ma sensu, chyba ze do hamowania silnikiem. Mogli pominąc tą opcje. Bardzo szybka reakcja gdy nagle chcę przyspieszyć. Nie zastanawia się na który bieg zredukować, tylko od razu ogień. Dopiero jednostajna jazda pod ostrą górę na autobahnie sprawia wrażenie jakby ślizgało się sprzęgło. Smiesznie szybka reakcja z D na R i...
~Kris
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Skrzynia stosunkowo słaba. Niewielki ruch pedału przyspieszenia najpierw powoduje wejście silnika na bardzo wysokie obroty, a dopiero potem widać jakąkolwiek reakcję auta. Ciągłe "piłowanie" silnika psuje cały komfort jazdy. Tryb sekwencyjny jest chyba tylko "żeby był". Zmiana biegów nie powoduje żadnej reakcji ze strony samochodu poza zmianą na pierwszy i drugi bieg.
~toy yoda
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Skrzynia biegów: uczucie ślizgania sprzęgła wszechogarniające; poważnie myślałem, że to auto jest zepsute, ale nie, to tylko skrzynia CVT. Jeśli ktoś przesiada się ze skrzyni manualnej i nigdy nie jeździł wielostopniowym automatem, to będzie zadowolony początkowo. Jeśli ma sie porównanie z innymi skrzyniami, to człowiek będzie się męczył.
~Prawdziwy uzytkownik
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Sa komentarze krytyki na temat skrzy biegów jak ktos nie lubi tego typu rozwiazania bo chce bardziej bezposrednie przelozenia to musi szukac gdzie indziej ale technicznie jest to poprawny design i jak sie nie przegrzeje ukladu to jest niezawodny. (przegrzac mozna jedynie na manualu jezdzac na wysokich obrotach)
~michał_polak
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Jest lepiej niż myślałem, szybko przyzwyczaiłem się do bezstopniowej skrzyni i zupełnie mi ona nie przeszkadza. A jej się obawiałem najbardziej przy wyborze auta. Jedyny mankament to nadal przy dynamicznym przyspieszeniu, gdy musisz wcisnąć pedał gazu niemal do deski, skrzynia po prostu wyje. Nie słychać jej przy normalnej jeździe.
~Roman
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Mi pasuje, przwyzwyczailem sie do przekladni CVT, nawet ją polubiłem. Auto płynnie przyspiesza, prawie nie czuć kiedy działa który silnik. Jedyne co mnie martwi to jazda w górach, przy dłuższych zjazdach słychać jakieś dziwne buczenie, jakby auto wkręcało silnik benzynowy na maksymalne obroty.
~vacu
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Jestem bardzo zadowolony. Niektórzy narzekają na wycie ale jeśli nie jeździ się stale z gazem w podłodze to w ogóle to nie przeszkadza. Przy jeździe autostradowej faktycznie jest głośn ale to w każdym aucie. Na codzień skrzynia działa super płynnie, jeździ się z nią bardzo przyjemnie.
~vacu
Toyota RAV4 V SUV