Lista ocen Toyota RAV4 V SUV (63) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aleksander
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Są nawiewy z tyłu. Osobiście klimatyzację ustawiam w tryb eco. Nie lubię mocnego nadmuch. Nie zauważyłem jakiś braków zarówno w schładzaniu jak i ogrzewaniu kabiny. Ogrzewanie niestety działa klasycznie a więc wymaga pracy silnika. Nawet w RAV plugin działa to w ten sposób. Także nawet jak baterię są w pełni naładowane to będzie działał silnik. Instalacja pompy ciepła spowodowały by pewnie nieakceptowalną cenę. Klimatyzacja działa za to na...
~Krzysztof
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Klimatyzacja jest bardzo wydajna i ogromny plus za nawiewy dla pasażerów z tylu. Auto mam krótko wiec nie wiem jeszcze jak długo będzie sie nagrzewały. To wolnossący silnik wiec pewnie nagrzewać się będzie srednio-długo. Zima na pewno warto będzie zrobić na sam poczatek dnia dłuższa trasę, żeby rozgrzać cały układ i żeby zaczęła działać jednostka hybrydowa. Dla kogoś kto ma 3 kilometry do pracy może to być malooplacalne rozwiązanie. Z drugiej...
~Artur
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Auto bardzo szybko łapie temperaturę, także nie ma problemu. Grzana kierownica i fotele umilają poranek. No i podgrzewane wycieraczki przednie to hit. Zaszroniona szyba rano to jakieś pół minuty i można jechać. Klima w lecie jeszcze nie mam opinii. Ale raczej powinno byc ok. Wzglednie małe okna i przyciemniane szyby powinny pomóc. A pro pous. Przednia i przednie boczne szyby mają odcień taki leciutko żółtawy. Hmm... pierwszy raz coś takiego...
~Paulina H.
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Średnio jestem zadowolona. W deszczu nic nie widać w lusterkach- trzeba włączyć ogrzewanie szyby, żeby działało też na lusterka, a i to z marnym efektem. Nie wiem po co zrobili 2 tryby ogrzewania przednich foteli. Myśleliśmy, że low to chłodzenie, a okazało się, że ogrzewanie. High tak samo.
~Prawdziwy uzytkownik
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Wentylacja wg mnie OK, ogrzewanie jest dobre i zarazem slabe, po wlaczeniu ogrzewania silnik dodatkowo jest elektrycznie grzany przez co momentalnie lapie temperature i ogrzewanie szybko dziala ale nie liczcie na podmuch goracego poweitrza to jest hybryda i grzeje ale chyba troche slabiej.
~gregpaw
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Nie wiem jak to zrobili ale grzeje praktycznie po 30 sekundach... Auta poprzednie to crv, qasqai, a6 allroad, 2 mercedesy - wszystkie razem nie mogą się równać. Jest zima więc chłodzeniem się nie przejmuję ale jeśli jest choć w połowie tak sprawne jak ogrzewanie- to pięknie - niczego więcej nie oczekuję.
~Artur
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Same plusy - w chłodne dni nagrzewa się bardzo szybko, w gorące dni dość sprawnie schładza, nie czepiałbym się. Podgrzewana przednia szyba i podgrzewanie kierownicy zimą wspaniała sprawa. Szkoda tylko , że kierownica nie jest ogrzewana na całym obwodzie wieńca. Może tak ma być?
~Pawel
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Jest dobrze, a używam klimatyzacji głównie w trybie ekonomicznym. W normalnym jest bardzo dobrze, a w trybie FAST wystarczy chwila, żeby schłodzić całe auto. Nawiewy na tylną kanapę są - a to wcale nie oczywisty element wszystkich producentów.
~Darek
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
W trybie eko w zimie parują szyby, a zwłaszcza z tyłu. Ogrzewanie i wentylacja przednich foteli bardzo dobra. Brakuje wentylacji drugiego rzędu foteli. Brakuje wentylacji ze słupka w drugim rzędzie, w środkowym tunelu to za mało.
~Maciej
SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Bardzo sprawny układ klimatyzacji. Chłodzi w sekundę, szeroki zakres regulacji temperatury. Z ogrzewania jeszcze nie miałem okazji korzystać więc nie powiem nic, mam nadzieję że będzie działała tak świetnie jak w przypadku chłodzenia.
Toyota RAV4 V SUV