Lista ocen Volkswagen Caravelle T5 T5 Transporter (53) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lalu
T5 Transporter 1.9 TDI 84KM 62kW
Jakby nic się nie psuło był by zawalisty hehe u mnie sytuacja wyglądała tak od 2014 luty -2016 grudzień: koszty częsći eksploatacyjnych z usługami wyniosły mnie po ok. 5,5 tys. rocznie. Od 2011-2014 nic się nie działo, W opini o niezawodności opiszę w szczegółach i uciążliwych usterkach. Spalanie trudno mi powiedzieć teraz mam i pewnie już wcześniej były problemy z podciekaniem, ale na zbiorniku 80L zrobiłem ponad 1600km w trasie z czego...
~kristofsgardens@yahoo.co.uk
T5 Transporter 1.9 TDI 84KM 62kW
Ten van pali bardzo bardzo malo i to jest jego super zaleta, ceny za przeglady nie sa wygorowane zwlaszcza w nie autoryzowanym warsztacie. Musi byc tylko odpowiedni olej specjalny dla grupy VW - PD, chodzi o przewody do wtryskiwaczy ktore twardnieja przy zwyklym oleju i z czasem moga pekac, stosujac odpowiedni olej eliminuje sie ten problem calkowicie i unika kosztu ew naprawy. Nie zwracam uwagi na zalecenia producenta odnoscie dluzszych...
~witek1112
T5 Transporter 2.5 TDI 174KM 128kW
Myślę że jest dobrze. Przy delikatnej jeździe po mieście w lecie mieszczę się mniej więcej w 8,5 litra/100 km. W zimie trzeba dodac przynajmniej 1,5 l. Na trasie przy prędkości do 120 km/h - 7,8 l. Przy prędkości ok 140 i więcej to ok. - 8,5 l. Serwisuję samochód prywatnie. Przynajmniej wiem że jest w dobrych rękach , a nie w szponach zdzierców , którzy nie mają pojęcia o samochodach !!!! Jeszcze jedno - komputer oszukuje o cały litr (zaniża)
~Arek 173
T5 Transporter 2.5 TDI 131KM 96kW
zużycie paliwa zaskoczyło mnie ponieważ poprzednio miałem T4 2,5 TDI i palił do 7-8,5l/100km i spodziewałem się podobnego a nawet mniejszego w nowym aucie. Po za tym komputer neźle oszukuje ok. 1l/100 km. Serwis w Gdyni to tragedia wogóle nie słuchają co do nich mówisz. Wyobraźcie sobie, że doradca serwisowy chciał wymienić mi pasek rozrządu (którego w tym modelu poprostu nie ma)
~mariusz.STEMAR
T5 Transporter 1.9 TDI 105KM 77kW
rewelacja;jeżdze w miarę ekonomicznie,miasto 60%-trasa 40% nigdy nie spalił więcej niż 8,3 non-stop z włączoną KLIMĄ.Minimalne spalanie 7litrów-ale trzeba robić trase naprawde ekonomicznie!Przeglądy w ASO bardzo drogie,wymiany oleju itd też drogie.Ja robie to wszystko w zaprzyjażnionym warsztacie i płace jak za najzwyklejsze TDI-tanio.
~Adam@
T5 Transporter 2.5 TDI 131KM 96kW
zużycie od 8,5 do 13l/100km z ciągle załączoną klimą, z różnymi ładunkami, napewno T4 2,5TDI spalał mniej (do 9l.) przy bardziej agresywnej jeździe. przeglądy w ASO w granicach 800-1200. Na szczęście można kupić zamienniki np. klocki, filtry wtedy mniej boli po kieszeni wymieniając u kolegi mechanika.
~libertyn_24@wp.pl
T5 Transporter 1.9 TDI 102KM 75kW
Zawieszenie pancerne,200000 po dziurach i jedna tulejka do wymiany,poza rozrzadem,olejem i takimi tam exploatacyjnymi sprawami nic sie nie psuje.Silnik jest mistrzem ekonomii,7.5 w miescie przy wlaczonej klimie i 5 z kawalkiem na trasie,naprawde cieszy.
~Michał
T5 Transporter 2.5 TDI 131KM 96kW
Uwaga na wysokie koszty utrzymania. Auto pali dosyć dużo (miasto 10/100) w porównaniu z moim drugim busem (renault master - miasto 8.5/100). Dodatkowo wytrzymałość podzespołów jak w osobowych z segmentu B. Po 150tys km wszystko leci.
~marcello
T5 Transporter 1.9 TDI 105KM 77kW
Jeżeli chodzi o spalanie to samochód bardzo ekonomiczny.Jeżeli nie ciągniemy przyczepki i zbytnio nie szalejemy to pali niewiele więcej od osobówki. Ceny przeglądów i niestety częstych napraw baaardzo wysokie...
~Lewy
T5 Transporter 2.5 TDI 131KM 96kW
zużycie trasa 6.6 - 8.5(udało się 1350km na jednym tankowaniu) Miasto 9-11 L/100km to kwestia trasy i drogi oraz ciężkiej stopy!! Przeglądy nie są drogie -ale napraw miałem troche i poniżej napiszę
Volkswagen Caravelle T5 T5 Transporter