Lista ocen Volkswagen Caravelle T5 T5 Transporter (38) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lalu
T5 Transporter 1.9 TDI 84KM 62kW
Puszczenie zawiasów przewodów intercooler-a, który wystrzeliwał co chwile po dodaniu gazu! Uniemożliwiało jazdę szybciej niż najniższe możliwości bez gazu na biegu z np. na 2 biegu 20, a na 2 biegu 20km/h, aby turbiny nie załączać, bo spadał. Można było dojechać bez holowania, ja tak przejechałem 30 km, poszukałem tych przewodów niestety.. zamienników nie ma, tylko w ASO! Jeden nawet 400zł najtańszy 150 a jest ich w sumie 5 wymieniłem 3! 2...
~K-m
T5 Transporter 2.0 115KM 85kW
Alternator wymieniany 5 razy Boscha. Pompa 2 razy. Elementy zawieszenia trzeba wymieniać co 10-20 tys.km są tak słabe i do tego drogie. Komplet 2 tys.zł Korozja, wszędzie pod słabym lakierem. Skrzynia biegów nie wytrzymuje nawet 150 tys.km., naprawa skrzynie w VW T5 to majątek z kredytu w banku. Cieknący układ różnicowy i uszczelniacz.
~Jarecki
T5 Transporter 1.9 TDI 102KM 75kW
Silnik kiepski. Nie polecam nikomu. Ten mit volkswagena o niezawodności to jakaś kpina. Ostatnio gadałem z mechanikiem, który serwisował francuza z milionem przebiegu ja mojego volkswagena zezłomuję już po 300tys. Ten samochód to wstyd dla firmy VW.
~billyzeppelin
T5 Transporter 1.9 TDI 105KM 77kW
Układ przeniesienia napędu bardzo wadliwy a koszty naprawyogromne. Posiadam dwa takie auta i w każdym przy przebiegu około 90tys padało koło dwumasowe, półosie, sprzęgło. Wcześniej posiadałem T4 i jeśli chodzi o niezawodność to bije T5 na głowę!
~marcello
T5 Transporter 1.9 TDI 105KM 77kW
Przy 80tys szczelił pasek rozrządu...Dwa razy uszkodzona skrzynia biegów.Uszkodzony mechanizm różnicowy.Słabe półośki.Padnięte turbo.Kłopoty z chłodzeniem.Po drugim uszkodzeniu skrzyni wymiana całego silnika.
~Lewy
T5 Transporter 2.5 TDI 131KM 96kW
Głowica Blok Koło masowe półoś Lewa i Prawa Wspomaganie Pompa wody łożysko To nie jest T4 i wyciagniecie lub dostanie się do silnika,jakiejś części to są spore koszty
~pirates69
T5 Transporter 2.5 TDI 131KM 96kW
nie wiem, czy mam pecha, ale jestem częstym gościem serwisu gwarancyjnego - tutaj stawiam minus. Zastanawiam sie nad zmianą na nowy - mocniejszy 175 KM. Może nie będzie taki awaryjny.
~Michał
T5 Transporter 1.9 TDI 105KM 77kW
Sprzęgło wymienione 2 razy poza tym coś ciągle stuka, ciągle coś wymieniają, a w tak drogim serwisie faktury na 2-3 tysiące to nic. Sprzęgło 5,5 tyś + robocizna
~Michał
T5 Transporter 2.5 TDI 131KM 96kW
Niestety układ napędowy wycoadl dosyć szybko. Dodatkowo po 5 latach pojawiła się rdza na obrzeżach drzwi oraz uchwycie do otwierania drzwi rozsuwanych.
~Earth2
T5 Transporter 1.9 TDI 84KM 62kW
Mimo przebiegu 250 tys już dwa razy padło koło dwumasowe - bardzo droga usterka, rozrusznik, elektryka, samochód już kilka razy wymagał transportu lawetą.
Volkswagen Caravelle T5 T5 Transporter