Lista ocen Volkswagen Corrado (45) - Całokształt

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~olafart
Coupe 2.9 VR6 190KM 140kW
Kupując VW Corrado z silnikiem VR6 spełniłem swoje dziecięce marzenie. W żadnej chwili tego nie żałuję- za każdym razem gdy wsiadam do auta, automatycznie pojawia się uśmiech na mej mordce. Jest to auto idealne do naprawy zepsutego humoru. Brzmienie silnika w żadnym z nowych aut takie nie będzie- 6cylindrów w rzędzie to bardzo fajny wymysł Volkswagena :) Oczywiście jak każde auto ma swoje wady, ale Corrado coraz częściej kupują prawdziwi...
~rkk33@poczta.onet.pl
Coupe 1.8 16V 140KM 103kW
Ja tam na corrka nie bede narzekal. Fakt, turbina ... u mnie padla po 200 tys. Co do spalanie, to wg mnie srednio 8-9 l w przebiegach miejskich i na trasie to calkiem niezle w porownaniu z najnowszymi konstrukcjami (gdyby byla sprawna turbina to jeszcze z 1 l byloby mniej). Co do czeszczenia plastikow ... to dosc charakterystyczne dla vw, ale mysle, ze tylko w nowych samochodach wszystko jest ok. Teraz troche o zawiszeniu - na naszych drogach...
~goblin1120
Coupe 2.9 VR6 190KM 140kW
Świetna sylwetka, relatywnie niska masa ok 1250kg, tanie ale nie do końca sportowe zawieszenie (McPherson i belka z tyłu). Auto to typowe GT sportowa sylwetka, trakcja lepsza niż w sportowych kompaktach ale autem wyścigowym bym go nie nazwał. Obecnie jest to auto dla ludzi lubiących grzebać samemu wiek robi swoje i co chwilę ma jakieś drobne dolegliwości.
~LOBO
Coupe 2.9 VR6 190KM 140kW
doskonały silnik w ciekawej budzie,dobre zawieszenie i hamulce,mała usterkowość i "normalne" ceny części zamiennych- tyle teorii duzo samochodow po "przejściach" a przy takich osiągach trzeba uważać na jakość napraw-praktyka DUŻY + to grupa polskich fanow tego modelu ktorzy są cennym źródłem wiedzy i dają możliwość pochwalenia się swoim CORKIEM :D
~piotr89
Coupe 2.9 VR6 190KM 140kW
Auto tylko dla prawdziwego faceta który lubi sobie czasami podłubać pod maską wszyscy inni długo nie zagoszczą za kierownicą tego auta. Wyprodukowano ich niecałe 100tys ,a najlepsze jest to że nie projektował go VW tylko Karmann i dzięki temu to auto łączy w sobie proste niezawodne rozwiązania i ponadprzeciętny wygląd.
~dees
Coupe 2.0 i 16V 136KM 100kW
Pomijając przyziemne kwestie ceny paliwa czy części auto jest rewelacyjne. Nie pozwala przejść obok siebie obojętnie, ludzie w nowszych samochodach ogladają sie za nim. To auto jest jak kobieta, pomimo klotni zawsze do niego wracasz a wychodzac na miasto prezysz sie chwalac sie przed kolegami. Corka trzeba też kochać.
~lolo
Coupe 2.9 VR6 190KM 140kW
Auto wspaniale, uklad kierowniczy czuly (sportowy) 17 calowe kola sprawiaja ze auto swietnie trzyma sie na zakretach a w tym pomaga jeszcze blokada ukladu roznicowego w skrajnych przypadkach (dolaczana elektronicznie) a nade wszystko - dzwiek silnika! - kto tego nie slyszal nie bedzie wiedzial co to znaczy VR6.
~Skopek
Coupe 2.0 i 16V 136KM 100kW
Kupowałem ten samochód z myślą że będę nim dużo jedździł poza miastem. I tak było przez 1,5 roku. Teraz wyjazdy poza miasto są sporadyczne i stwierdzam że na miasto to ten samochód się nie nadaje. Przy stanie naszych miejskich dróg i spalaniu w cyklu miejskim przestaje odczuwać chęć do prowadzenia tego autka.
~miki
Coupe 1.8 G60 160KM 118kW
bryka tylko UDAJE auto sportowe,przesiadlem sie z 200sx turbo i to byl bład, wersje g60 chyba sie nieudala - taka opinia jest nawet w warsztacie vw, -bardzo kłopotliwy silnik , -reszta tez typowy vw passat- jesli szukasz PRAWDZIWEGO autka sportowego to CORRADO NIM NIE JEST

Usterki Volkswagen Corrado

Volkswagen Corrado – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Karol (pirug@op.pl)
Coupe 1.8 16V 140KM 103kW
Samochod jest godny polecenia, szczegolnie mlodszym kierowcom. Jego nadwozie wyglada nadal ciekawie pomimo wieku. Wyposazenie i komfort jazdy jest na wysokim poziomie. Budzi zainteresowanie przechodnich i innych kierowcow. Poprostu klasyk. Polecam