Ocena kierowcy - Volkswagen Golf II

Darek kujawski@chojnice.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 1990
Volkswagen Golf II 1.6 72KM 53kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Cóż trafił mi się naprawdę dobry egzemplarz z niskim przebiegiem. Ponadto auto kupiłem tydzień po TUV w niemczech. Miało wymienione: -końcówki -akumulaor -układ wydechowy ok kolektora do końca -amortyzatory. Nie widać wycieków, kierownica się nie trzęsie, i ogólnie z auta jestem bbb zadowolony. 6000km miesięcznie to dobry sprawdzian, który mój Golf zdaje na 6. A dodam, że to drugi golf w domu poprzedni to 1.6Diesel z 86r. Jeżdzony w latach 1991-1999 Przy zakupie 80tyś, przy sprzedaży 350tyś. Wymienione tylko układ hamulcowy i pompa. I pozostałe wymiany eksploatacyjne.
Autko eksploatuję "mocno". Na początku jezdziłem na beznzynie - szokiem były dla mnie jego osiągi, dynamika, teraz mam gaz. Pali od kopa. Polecam zatankowanie przed zimą 3l benzyny. Wystarczy by odpalać przez 3 miesiące, a nie zakatujecie rozrusznika. Przy -20stopni pali na dotyk. Czasami troche faluje na wolnych obrotach, ale to szczegół. AUTO TWARDA SZTUKA POLECAM
Tak jak w każdym Golfiku. Trochę twardy lewarek. Zmiana biegów jest jednak płynna. Nie można narzekać bo to auto ma juz 15 lat:(
Jeżdżę pół roku zrobiłem ponad 30000(po POLSCE). Nie wyczuwam nipokojących zmian. Troszke podsterowny ale to raczej wada konstruktorów. W zakrętach można utrzymac tor jazdy nawet przy 120-130 km/h. Ale uwaga zalecam rozwage. To ma swoje lata i może nas zaskoczyć. Podsumowując technologię z przed dwóch dekad Inżynierowie spisali się.
Wszystko w normie. Czasami pożyczam go siostrze i mamie. I żadna z nich nie przestawiła sąsiada przy parkowaniu. A to spory sukces.
Fotel można unosić w górę, wiec nawet niski kierowca(kierowniczka), nie powinni mieć kłopotów z dostosowaniem sie do reszty. Szkoda ze radio jest tak wysoko. Polecam pilota dla leniwych. Wszystko jest na swoim miejscu. A w popielniczce zmieści się duuużo smieci.
Dmucha jak powinien. Wszystko odmraża i odparowywuje się na czas. Odziwo nawet z instalacją LPG grzeje jak sauna po przejechaniu 4km albo 5min postoju zimą.
Mam drugie auto Astra Kombi z 99r - pierwsze wydanie i śmiało mogę powedzieć, że dla kierowcy i pasażerow jest tam mniej miejsca. daltego w tej kategorii daję 5. A jak kto potrzebuje wielki bagażnik polecam jakieś kombi. Tutaj jest wystarcająco dużo miejsca. Butla w Kole a mały zapas zawsze się gdzieś upchnie.
Silnik słychać dopiero ok 4000 obr/min, a 140km/h to jakieś 3600 wiec nie powinno być potrzeby kupowania stoperów. We wspomnianej wcześniej astrze jest głosniej z silnika a ciszej z układu jezdnego. Ogólnie jestem Miło zaskoczony. Bo przy 180km/h (na gazie) można pogadać z osobą, która siedzi obok.
Dopóki autko jeździło w benzynie to było ok 8-8.5 miasto 6-7 trasa. (Noga dosyć cieżka). Troche problemów z regulacją gazu a teraz się wszystko unormowało. Na trasie jeżdżę ok 110-140, w mieście przepisowo. Spalanie LPG patrz tabela:
To naprawdę dobry samochód. Świadczą o Tym chociażby statystyki sprzedaży i opinie uzytkowników. Polecam każdemu kto potrzebuje auto solidne za niewielką cene. Ale uwaga przy zakupie weźcie pod uwage wiek auta, bo zdarzają się zajechane egzemplarze. Moim zdaniem zdecydowana wiekszość to autka do pojeżdzenia. POLECAM!!!
Zepsuł się podnośnik szyby nowy w sklepie 25zł. Póki co to wymieniam olej co 10000 i nic się nie dzieje. Oby tak dalej. Często spotykaną wadą są przepalające się żaróweczki podświetlenia tablicy rozdzielczej. Zainteresowany prześlę patent na naprawę oświetlenia panelu ogrzewania. Nie można kupić tej żaróweczki a cały panelik kosztuje 240zł. Jak ktoś chce chętnie bezpłatnie udzielę wskazówek. Na tyle na ile bedę potrafił. Piszczie kujawski@chojnice.pl
Dzięki Bogu nie odnotowałem:)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 72KM 53kW [l/100km]

9,4