Ocena kierowcy - Volkswagen Golf II

mosfet 30., 18 lat temu
Silnik 1.8 GTI KAT 107KM 79kW
Rok produkcji 1990
Volkswagen Golf II 1.8 GTI KAT 107KM 79kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Trzymam go bo lubie nim jezdzic , w dalsze trasy juz nie jezdze ze wzgledu bezpieczenstwa mam drugi i bezpieczny samochod wiec wole nim ale tym jezdze mozliwie czesto -polecam jako pierwszy samochod , za ta cene trudno o lepszy samochod ,zadne nawet 10 lat mlodsze Tico czy podobne nie maja nawet szans.
bardzo dobre osiagi
zadnych wad ale tez bez fajerwerkow trzeba dobrze wyregulowac mechanizm zmiany i biegi przelacza sie elegancko,bardzo trwala.
Twardy ale zapewnia calkowite panowanie nad samochodem nawet w ekstremalnych sytuacjach -takie lubie
do tylu wiadomo ale gdyby nie te slupki to nie bylby- golf to znaki szczegolne w kazdej wersji
Jak na ponad 20letni samochod ocena b dobra ,prosty bez zadnych wygibasow .
Wentylacja przecietna w lato kiepsko naszczescie mam szyberdach ,ogrzewanie absolutnie perfekcyjne.
dzisiaj ten samochod nie moze budzic podziwu ale w tamtych czasach absolutny lider .
Halasuje tylna klapa i polka ale mozna sobie z tym latwo poradzic ,mam lepszej jakosci plastyki {miekka deska} lepsze obicia dzwi i siedzen wiec prawie nie slychac wnetrza.Silnik przy wiekszych obrotach juz glosny ale bardzo przyjemny dzwiek w polaczeniu z tlumikami ,minus za szum wiatru przy wiekszych predkosciach
Pali mniej niz sie spodziewalem a poniewaz to GTI to czesto dociskam pedal max 12litrow min ok6.
Cena stosunkowo wysoka ale to wkoncu golf za swoja trwalosc trzyma wysokie ceny choc i tak juz znacznie spadly. Polecam ja swojego zostawie juz do konca dla zabawy na ta chwile zadnych problemow z rdza czy mechanika. Polecam naprawde bezproblemowy samochod na dlugie lata.
Drobiazgi , ceny czesci i dostepnosc fantastyczna prawie wszystko idzie kupic za grosze trudno o tanszy samochod pod tym wzgledem -samochod prosty wiec nie ma co sie w nim zespuc, w moim musialem wyczyscic czujniki ABS i wyregulowac mechanixzm biegow .
Przejechalem nim ok 100tys km i choc mam drugi samochod Audi A6 to czasami wole jechac tym z racji przyjemnosci z jazdy , jesli chodzi o usterki ktore moga wyeliminowac z dalszej jazdy to boje sie tylko o przeguby reszta absolutnie bezproblemopwa bo i co ma sie tam zepsuc?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 GTI KAT 107KM 79kW [l/100km]

7,6