Ocena kierowcy - Volkswagen Golf II

wyczos, 14 lat temu
Silnik 1.6 TD 80KM 59kW
Rok produkcji 1989
Volkswagen Golf II 1.6 TD 80KM 59kW 1989-1991 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelka bez dwóch zdań. Osiągi duzo lepsze niż się spodziewałem.
Ocena 5/5 mówi sama za siebie. Zdaję sobie sprawę, że trafiłem na zadbany egzemplarz. Przy 1 wymianie oleju okazało się, że jeździł na jednym z najlepszych olejów półsyntetycznych i na takim samym do tej pory jeżdżę.
Minusem jest dźwięk wolnych obrotów 4-cylindrowego diesla, do którego trzeba się przyzwyczaić. Co do wyższych obrotów i elastyczności silnika nawet po przekroczeniu dopuszczalnej masy-rewelacja.
Mimo wszystko długie ruchy lewarkiem odejmują trochę przyjemności przy dynamicznej jeździe. Precyzyjność jak na 300000km bardzo dobra, Sporadyczne problemy z redukcją.
Zero luzów na kierownicy. Z moimi oponami 185/60 R14 prowadzi się jak po sznurku.
Bez zastrzeżeń.
Mówiąc szczerze nie mam za bardzo porównania do innych aut z tego okresu ale jestem zadowolony.
Klimatyzacja przy tak rewelacyjnie działających nawiewach to już zbędny bajer.
Każdy się zmieści, nieważne który kto miejsce zajmie. Mimo 2 drzwi miejsca na kanapie aż nadto.
Mam wrażenie, że lepiej i ciszej brzmi na zewnątrz niż w środku.
Ekonomia to największy plus tego auta. Po 20000 km ZERO awarii, absolutne. W tym,że wyprzedziłem niektóre wymieniając gałki czy regulator alternatora. Fakt padło łożysko w alternatorze ale to z mojej winy. Części ogólnie dostępne, większość ewentualnych napraw do wykonania w domowym warsztacie. Spalanie to po prostu bajka(biorąc pod uwagę, iż mój jest lekko zmodyfikowany - ponad 90kM).
Z tamtych lat nie ma lepszego auta za tą kwotę.
Z drobiazgów to miałem trochę wyrąbane mechanizmy w zamkach (kupno nowych to grosze). Spalił się jeszcze włącznik świateł.
Jak wspomniałem powyżej REWELACJA.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TD 80KM 59kW [l/100km]

5,9