Lista ocen Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 D 65KM 48kW 1991-1997 (44) - Silnik

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jędrzej
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Jednym słowem- straszny muł, ruszanie spod świateł na wyścigi to raczej grząski temat, czasami mogą wyprzedzić cię rowerzyści, jednak jego główną zaletą jest duża wytrzymałość na słabej jakości paliwo (nawet to alternatywne), ogólnie małe spalanie w trasie (4,3-4,6 litra litra przy spokojnej jeździe autostradowej do 100 km/h, z resztą kręcenie go wyżej niż te 3tyś obrotów to bezsens, powyżej 3.5 tyś nie ma czego szukać, a auto burczy jak...
~Niemy_Gda
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Do wszystkich osób, które chcą posiadać/posiadają takiego oto Golf\'a III w tej wersji silnikowej.. TO JEST NAJWIĘKSZY PLUS TEGO AUTA !! Stary, dobry, nie do zabicia Diesel - konstrukcja z lat \'70, która nie ma sobie równych... Bez turbiny, dzięki czemu jest bardzo żywotny.. Bez elektroniki, która by tylko go popsuła.. Jeżeli zadbasz o dobry Akumulator, Świece, Altelnator (sprawny), oraz Rozrusznik (również sprawny) - to nie ma mrozu w którym...
~mirras
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Jeden z najlepszych silników Diesla 1.9 D Volkswagen, jednostka nie do zajechania. Mój miał przekulane 350 tyś i koprecha nadal prawie jak fabryczna na każdyk garnku:) Silnik bardzo oszczędny, dojeżdżałem nim do pracy codziennie przez centrum Poznania i potrzebował na to ok 5,5 l/100km :) a elastyczność to jego drugie imie :) Niestety coś za coś, potworem prędkości to on nie jest ale budę pcha, nawet z pełnym załadunkiem, że aż chuczy :)
~Panicz
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
czego tu oczekiwac. to prosty jak budowa cepa klekoczacy traktor. doklekoczesz sie nim tam gdzie trzeba i o to chodzi kupujac wlasnie ten model z tym silnikiem. nie idzie oczekiwac od niego zbyt wiele jesli chodzi o osiagi, ale gdy trzeba 140-150 jedzie. pozatym ... ten silnik przepali wszystko frytki, nie frytki :)
~Tomek
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
silnik może trochę głośny (ja lubię to brzmienie), sprawuje się bardzo dobrze, niezawodny i oszczędny, wymieniłem tylko wtryski i uszczelkę pod głowicą, nie szkodzi mu nawet olej spożywczy 50/50%, można się przyzwyczaić do małej dynamiki-po eliminacji zalezionego katalizatora jest trochę żwawszy
~rafi88
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Jak dla mnie przy tym przebiegu rewelacja robie tym samochodem dziennie 200km i nic sie nie dzieje chodzi jak zegarek licznik niedlugo drugi raz sie przekreci a autko dalej pedzi przed siebie :) polecam osoba ktore chca sie podszkolic lub jako auto do pracy
~Radecki
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Puki nie jest rozgrzany - klekocze jak bocian, po przejechaniu 5 - 10 km (zależnie od sposobu jazdy) zaczyna warczeć "normalnie". Przyznam że polubiłem ten dźwięk - kiedy przyspieszam i dociągam go do 4 - 4,5 tyś. Jak na pierwsze moje auto jest ok.
~spotrun@poczta.onet.pl
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
mułowaty i nie nadaje się do dynamicznej jazdy i to chyba jedyna wada... ale chodzi naprawde ładnie, mam już przejechane 190 tysięcy i wiem że przejedzie drugie tyle swobodnie:).... jak narazie to samochód mam 5 miesięcy i przejechałem nim tylko 6 tysięcy
~daniel.mik@onet.eu
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Dość głośny, powyżej 120 km/h robi się trochę głośno, za to przy wolniejszej(90-110) jeździe jest ok. pięknie grzechocze na postoju - muzyka dla ucha, elastyczność - trzeba ciągnąć do 3,5 tyś to jakoś jedzie, ale nie o to chodzi w dieslu bez turbiny.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
~Szkudnik
Hatchback 1.9 D 65KM 48kW
Silnik to najlepszy element silnika. tradycyjne 1.9 bez turbiny i wtrysku, na pompie, idealnie się sprawował. Przejechałem ok 50 tyś km i przy aucie w zasadzie 17 letnim nie odnotowałem najmniejszej usterki. Dla mnie to był szok.
Volkswagen Golf III Hatchback