Lista ocen Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1997 (68) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~HM
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
skrzynia przeciętnie. Zgrzyta czasem dwójka przy dynamicznym wrzucaniu - pewnie synchronizator wytarty juz. Ale jest tak od 2 lat. Po wymienie i uzupełnieniu oleju w skrzyni zgrzyta dużo mniej, więc jezdzę dalej. Jedyne, co może na początku denerwować, to że wsteczny bieg czasem wchodzi zamiast jedynki - trzeba się przyzwyczaić. poza tym przeciętna skrzynia. Sprzęgła jeszcze nie ruszałem a jeżdzą juz 60 tys. Od początku lekko dzwoni łożysko...
~Bear
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
sprowadzony z niemiec gdzie jezdzil na nauce jazdy.. sypnela sie po 2 latach w trasie musialem wracac do domu na 3biegu 150km ale wybaczylem mu bo inny pewnie bylby holowany na lawecie. Nowa skrzynia 300zl Poza tym niemcy kreca liczniki(nie wierze w przebiegi 120) ostatnio odkrylem ze moj golf w 97r. ma service i pisze przebieg 250tys a kupilem go z 220.. nie che nawet myslec ile juz moze miec... ale jezdzi super
~adamus75
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Zrobiłem nim 150 000, zaraz po kupnie rozsypało się sprzęgło, ale przecież nikt nie wyszykuje nam auta przed sprzedażą. Licznik był cofany, ale i tak sprzęgło sprawuje się dobrze, to nie złom typu dwumasa która zdycha po 100tyś. Jak przesmarujesz wybierak od czasu do czasu to biegi wchodzą leciutko.
~LF
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Długi lewarek, długi skok, ale skrzynia dość precyzyjna. Z czasem zaczął haczyć wsteczny i jedynka, ale wystarczyło ręcznie wyregulować linkę sprzęgła i załatwione. Raz w trasie (na wakacjach nad morzem) szlag trafił linkę sprzęgła. Wymieniona w pierwszym lepszym warsztacie - nowa linka 70 zł, robota 50 zł.
~David Mike
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Skrzynia biegów przeciętna, a sprzęgło dość mocno się wyrabia. Nie ma tragedii, ale biegi wchodzą jakbym szarpał kij utopiony w bagnie. Jedyne co mi się w niej psuje, to łącznik, którego wymiana de facto kosztuje grosze. Bardzo brakuje szóstego biegu :((
~tengu1979
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Dziwnie zestopniowana. W benzyniaku przy tych prędkościach co zmieniam na 5 to wrzucałbym 4 dopiero(Ale licznik jest wyskalowany max do 6000obr z czerwonym zakresem na ok 4800. No i pedał sprzęgła ma dość długi skok(ale ja akurat takie lubię)
~radziooooo20
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
twardo wchodza biegi i najgorzej jest z 1 i 3 w porownaniu z Toyotka to ciezko sie nia sterje i kiepskie przelozenie po miescie na 4 smigam bo niechce zeby mi glosno chodzil i mial wysokie oborty
~Romek
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
biorąc pod uwage fakt że moje auto miało krótszą skrzynie (AUG) to jazda była super zwłaszcza po mieście, podobno oryginalne skrzynie szybko się psują w dieslu ?? ale podobno:)
~jhosef
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Trochę krótka, 3000 obrotów to 120 km/h. Na mieście trzeba wajhowac nieco ale skrzynia jest precyzyjna więc nie ma problemu. Bardzo trwała.
~użytkownik25
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
normalnie. mam juz du,zy przebieg i zgrzyta przy wkleszczaniu 2 biegu. Podobno trzeba ją dojeździć do końca i zainwestowac 6 stówek w INNĄ ( nie mowie o nowej)
Volkswagen Golf III Hatchback