Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Kombi

Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Golf III Kombi 1.9 D 65KM 48kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Bezawaryjność auta
Nic tylko wsiadasz i jedziesz. Silnik prosty jak budowa cepa, jak coś nawaliło można samemu wykręcić, pójść na złom i wkręcić coś nowego i jeździ dalej. Brak elektroniki to i nie ma z nią problemu. :) Auto naprawdę idiotoodporne, jendakże przy dobrym użytkowaniu buda się rozsypie już dawno ale silnik będzie chodził.
Fakt może i głośny jest ten diesel ale odwdzięcza się za to brakiem awaryjności i niskimi kosztami naprawy. Oczywiście jeżeli takie są. Przez 5 lat użytkowania tego auta nie musiałem robic przy nim dosłownie nic.... noo ewentualnie rozrząd albo świece. Ale to jedyne cop musiałem tam robić.
W tym aucie mógłbym zapomnieć o tym że istnieje tam takie coś jak skrzynia biegów. Dosłownie przez 5 lat nie zajrzałem do niej ani razu. nie było potrzeby. Wszystko chodziło tak jak należy.
Układ jezdny może i nie jest jakiś rajdowy ale za to w łatwy sposób możemy wywnioskować czy wszystko jest z nim w porządku.
Jeżeli blacha w tym aucie byłaby ocynkowana to byłby to jeden z największych kozaków z najdłuższymi przebiegami na świecie... a tak to lipa. Rdzewieje na potęgę.
Widoczność jak najbardziej w porządku, zarówno jak i z przodu czy z tyłu.
Mniej więcej wszystko jest tam gdzie być powinno. nie wiem co mogę tu napisać więc piszę aby ocena się dodała :D
Gdy jest nam zimno too sprawne ogrzewanie działa już po kilku minutach od odpalenia silnika iii pali nas żywcem. Natomiast latem zawsze można spuścić szyby :D
Nigdy nie było problemów żeby ktoś się nie zmieścił do samochodu. Nie wożę też cieląt więc nie wiem jak jest z osobami większymi.
Fabryczne wygłuszenia rozsypały się już dawno więc jak chcemy mieć je w swoim golfie to najlepiej zrobić je samemu.
Części tanie jak barszcz a jak nie mamy kasy na oryginały to u każdego mechanika dostaniemy dobre zamienniki w bardzo dobrej cenie.
Konstrukcja samochodu banalna. Prawie wszystko jesteśmy w stanie zrobić sami i nie napocimy się przy tym.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 65KM 48kW [l/100km]

Volkswagen Golf III Kombi