Lista ocen Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 (59) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hugo
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Wiecej jeżdże na codzieńw cyklu miejskim, więc nie doswiadczam na codzień jego ponadprzecietnych spalań na poziomie 4.5-5 l/100km, mój pali ok 6l/100, na trasie faktycznie poniżej tego , ale na trasie lubie jechac 140 km/h więc tez nie oszczędzam.Ceny napraw i przeglądów smieszne, naprawiam w prywatnym serwisie , u gości który "zjadł zęby"na VW - na razie bez wiekszch napraw, jedynie przepływomierz powietrza padł (podejrzewam że mi sprzedawca...
~Zadowolony użytkownik Golfa MK4
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
W moim egzemplarzu akurat na brak wydatków nie mogłem narzekać samochód jak go kupiłem miał 10 lat i kosztował +/- 12 tys jeżeli w ciągu dwuch lat wpakowałem w niego 7 tys to dobrze nie jest. Ale jak już pisałem wczęsniej to kwestia egzemplarza, bo wiekszosc rzeczy była do przewidzenie przy tym przebiegu. Natomiast poza naprawami koszty sa małe , olej - 100 zł filtry komplet 120 zł, hamulce + tarcze tył 200 zł przód 300 zł - no i spalanie...
~Damyanoo
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
I tu dochodzimy do powodu dla którego piszę tą opinię... przez 3 lata użytkowania samochód palił mi średnio 6,5l i jak słyszałem, że komuś pali diesel 4,5l to mnie śmiech ogarniał. przed wyjazdem do Zakopanego oddałem go do serwisu, wymienili termostat wyregulowali wszystko poprawili trochę pompę wtryski itd. Zatankowałem 53l przejechałem 1200km i zaświeciła rezerwa :) czyli wychodzi w trasie 4,4l :) jednak się da :D jestem zachwycony a nogi...
~Magik
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Ekonomia na bardzo dobrym poziomie. Przez 2 lata (przejechałem 30 tys. km) nie licząc wymiany oleju, klocków, jedyną inwestycją jaką dokonałem była wymiana spalonej żarówki, poza tym nic się nie psuło. Dla porównania - Golfa zamieniłem na Lagunę II ze względu na większą ilość miejsca, i tutaj już w pierwszym tygodniu padła mi skrzynia biegów - dwumasa, dalej wtryski, zawieszenie... Nie ma wogóle czego porównywać.
~Katana
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
O złużycie paliwa jeśli chodzi , wszytko zależy od stylu jazdy . Ja lubie pomieszac biegami i dynamicznie pojechać . Na seryjnych kołach przy właczonych odbiorbikach pradu auto w mieście pali ok 7 litrów . Natomiast średnio na tarsie ok 6 . Oczywiście przy dynamicznej jezdzie . U mnie z ciągle właczoną klima i na dyżych laczkach pali średnio ok 6.5 l i miasto do 7.5 l . Ceny napraw jak an golfa są wyraznie zbyt wysokie .
~mati
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Wybrał em się w trasę Szczecin- Iława- Sierpc-Gryfino. Przed wyjazdem zatankowałem do pełna wyszło 200zł cena za 1 litr 4,32. (przed tankowaniem zaświeciła mi się rezerwa) Łącznie zrobiłem 1000km i kontrolka rezerwy zaświeciła się ok 5km przed dotarciem do domu. Średnie spalanie wyniosło ok 4,6l/100km. Dodam że pojazdem jechało 4 dorosłe osoby oraz cały bagażnik walizek z ubraniami.
~M3nt4lny
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Nie jest to auto trudne w utrzymaniu. U mnie naprawy nigdy nie były tak drogie, że musiałbym pożyczać pieniądze. Najdroższy był remont zawieszenia, a także wymiana głowicy. Jednak to nic w porównaniu do naprawy pneumatyki w innych Vagach. Spalanie też nie boli. W trasie udało mi się zejść do 4,5l, ale nie jechałem wtedy z prędkością wyższą niż 110km/h.
~barteczekduzy@o2.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Przy osiągach jakie to auto oferuje spalanie jest bardzo dobre. Nie serwisuję auta w autoryzowanym serwisie bo tam ceny są wysokie. Przykład: wymiana rozrządu z pompą wody w Łodzi - serwis 1500zł (taką cenę mi powiedziano), ja zrobiłem to samo u swojego mechanika za 800zł. Poza tym ceny innych części są niskie, a same części łatwo dostępne.
~niuniek545
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Co do zużycia paliwa to jak zaczełem jeździć tym autem to byłem pozytywnie zaskoczony Trasa przy spokojnej jeździe to jakieś 4.7L/100 miasto około 5.9L/100. Ceny przeglądów nie są duże przynajmniej mi się tak wydaje, zresztą przy dobrej eksploatacji samochód trafia do serwisu tylko po to żeby wymienić olej i filtry.
~matiserek
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Zużycie w trasie jeżeli się postaramy od 3,6 do 4,5 w mieście od 5.0 do 7.0 litrów :) Przegląd do 100 zł rzadko się cokolwiek psuje, a jak już się zepsuje to nie są kwoty 4 cyfrowe i rzadko przekraczają 500 zł. Wymiana całego zawieszenia przedniego z gumami po prostu każda część z robocizną 700 zł!
Volkswagen Golf IV Hatchback