Lista ocen Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 (61) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zadowolony użytkownik Golfa MK4
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Brak 6 biegu to powazne niedopatrzenie :) niby 5 jest bardzo elastyczny 70-190 ale to nie wystarcza. Jak juz pisałem przy silniku po przekroczeniu 140 KM/h czyli 3 tys obrotów komfort jazdy znika a wycie przeszkadza. Pozatym skrzynia jest ok, biegi wchodzą ja powinny i przez moje 40 tys km przejechaniych nie zauwazyłe aby było coś z nią nie tak.
~Katana
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia ma jedną wade . W większości VW sprawują się skrzynie bardzo dobrze zas w Golfie IV jest innaczej ! Dlaczego ? Jeśli silnik jest zimny , drążek pracuje bardzo opornie . Ale najgorsza sparwa top 2 bieg , jadąc dynamicznie i chcąc wrzucić 2 czujemy wyrazny opór . To jest wada i drażni przy dynamicznej jezdzie w meiscie .
~shrek8989
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynie biegow jest OK. Nie ma z nia problemow podczas spokojnej jazdy, ale jezeli ktos ma zamiar bujac auto na wyzszych obrotach to 5-stopniowa skrzynia nie ejst tak dobra jak 6-stopniowa. Mowie z doswiadczenia poniewaz jezdzilem Golfem 115km 6stopniowa i moim 110km 5-stopniowa.
~Magik
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia biegów jest dobrze zestrojona, krótki lewarek nadaje sportowego charakteru. Chodzi bez zarzutu. Jedynie zimą, zanim silnik się rozgrzeje biegi wchodzą trochę ciężko (szczególnie jedynka), ale po przejechaniu kilku kilometrów problem ustępuje.
~Hugo
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Jesli kotoś narzeka na skrzynie biegów w Golfie to znaczy że ma pecha, lub kupił auto już zajechane, skrzynia to jedna z mocniejszych stron tego auta, biegi wbija se palcem, doskaonale zestrojna skrzynia, duza elastycznoś na każdym biegu - dla mnie ideał.
~matiserek
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Pracuje ciężko trzeba ją wyczuć, bo po szybkim wejściu na trójkę czasami drążek dostaje przeszkodę. Brakuje w tym aucie szóstego biegu na prawdę brakuje, byłby jeszcze oszczędniejszy, a i dałoby się osiągnąć lepszy wynik w Vmax
~barteczekduzy@o2.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Przekładnia działa poprawnie, chociaż skoki lewarka są nieco za dłogie. Zdecydowanie przyjemniej działa skrzynia 6-cio stopniowa w wersji TDI 115 PD, którą miałem okazję jeździć.
~M3nt4lny
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Jeździłem różnymi samochodami i ta skrzynia jest naprawdę dobra jak na swój wiek! Biegi ładnie wchodzą, chociaż czasem ciężej wbić 1 i wsteczny.
~rafal.k
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
oki choć brak 6 Biegu na autostradzie jak chcesz jechac z predkosciami powyzej 140 km/h trzeba liczyc sie ze spalaniem powyzej 7 l/100km
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
~mczlodz@interia.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Co do wybierania poszczególnych biegów to sprawuje się dobrze, co innego z trwałością-szczególnie synchronizator II biegu.Ale w VW to już chyba standard.
Volkswagen Golf IV Hatchback