Lista ocen Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1997-2000 (48) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Narazie nic nie wymieniałem (oczywiście poza paskiem i olejami po kupnie autka), a mam już/dopiero przejechane 20000km Jedyny zarzut i to poważny zarzut, to zawieszenie. Jak dla mnie za autko za te pieniądze nie powinien być aż taki sztywny. Jestem w stanie zrozumieć, że niemieckiej jakości dróg w Polsce nigdy nie będzie, ale inżynierowie z zachodu bardziej powinni przewidziej że i myśl konstruktorska będzie kiedyś chciała pojeździć po...
~RAFI
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
mam 9 letnie autko i jeśli chodzi o drobiazgi to było by dziwne gdyby ich nie było, żarówki reflektorowe 3 szt. raz lewa, raz prawa, zatkany odpływ szberdachu- zasklepił się gumowy odpływ w słupku, sprężone powietrze załatwiło sprawę, wymiana anteny radiowej- scalak w korpusie skorodował), podświetlenie pulpitu dmuchawy - żarówka:-). Ale są to sprawy, które się trafiają nawet w nowych autkach.
~Bonzo
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Słabo, problemy z zawieszeniem (ciągle coś), problemy też z turbiną, zaworem N75, wężyki podciśnienia szwankują, dwumas i wiele innych, które nie do końca pamiętam. Generalnie nie masz co liczyć, że będzie to tani w utrzymaniu VW w dieslu. Co oszczędzisz na paliwie w 80% włożysz w samochód, chyba, że robisz naprawdę potężne przebiegi... . Mój pierwszy i ostatni silnik wysokoprężny.
~Proximer
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Irytująca jest usterka tylnej wycieraczki, dysza spryskiwacza prawie całkiem zatkana, w dodatku obrócona. Wycieraczka chodzi jak chce, raz na raty raz po kilka razy pomimo jej wyłączenia. Obszycie kierownicy puszcza powoli na szwach. Centralny zamek od wewnątrz nie zawsze działa w 100% (bolec tylnych drzwi czasem odskakuje).Poza tym wszystko w miarę niezawodne.
~jakub0301
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Mam problem z centralnym zamkiem, nie działa od strony kierowcy. Problem jakichś tam mikroczujników, generalnie nie przeszkadza mi to. Wycieraczka tylnej szyby ma złą uszczelkę więc trzeba rozebrać, nasmarować, dać lepszą uszczelkę żeby się kurz więcej nie dostawał i będzie elegancko chodziła. Jeśli ktoś ma z tym problem to mogę odpłatnie naprawić ;)
~Szymon
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Zgłoszone usterki: Karoseria: podatny na korozje w okolicy nadkoli, Układ elektryczny: czujnik stopu wymaga wymiany po 150.000 km ale chodzi o ten czujnik,który nie wpływa na działanie świateł.Otóż moje działają bez problemu, a kontrolka cały czas miga.Nawet mechanik odradzał mi ten wydatek (110zł) jako niepotrzebny. Poza tym bez zarzutu.
~Kamil2525
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Im więcej elektryki tym częściej możemy mieć jakiegoś filga np. Silniczki szyb, elektryczne klapy w climatorniku, centralny zamek. Ale jest to tak znane każdemu elektrykowi samochodowemu, że naprawa przebiega szybko i niezbyt boleśnie dla portfela.
~seba
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
silnik z odpalaniem na cieplo ma problem... lozyska do wymiany mialem w obydwu vw elektryka super w porownaiu z oplem fiatem i fordem wykonczenia wnerz tzn wytrzymalosc materialow na wysokim poziomie zawieszenie zadziej sie remontuje niz w w/w markach
~CMA
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
wszystko co ma związek z elektryką psuje się, cantralka zamka 3x, alarm, bardzo często palą się żarówki (pozycyjne, mijania, podświetlania zegarów, kokpitu, tablicy rejestracyjnej, stopu jednym słowem raz w miesiącu trzeba coś wymienić),
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
5,9
~StyQ
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
wyciek z układu chłodzenia (opaska na wężu za słabo trzyma) kilka spalonych żarówek dwa razy zaciął się zamek w klapie podświetlenie zegarów zaczęło mrugać poświetlenie nawiewu wogóle nie dziła (ponoć normalka w golfach 3 i 4)
Volkswagen Golf IV Hatchback