Lista ocen Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1997-2000 (47) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RAFI
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
raz auto odmówiło posłuszeństwa...z mojej niewiedzi, zablokował się zawór EGR, wystarczyło palcem popchnąc, wymiana tulei belek tylnych i tulei w wachaczach ( przy 233 000 km)Teraz odezwał się stabilizator z prawej strony. Ja w ciągu 3 lat przejechałem po Polskich drogach ok45 000 km i jestem bardzo zadowolony. Pamiętajcie tylko, że TDI wymaga bania o turbinę, po włączeniu i przed zgaszeniem dajcie jej chwilkę czasu a będzie OK. Jeśli dioda na...
~Tryniusia
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
jeżeli chodzi o nasze samochody z grupy vw nigdy nie mieliśmy żadnych najmniejszych kłopotów. nie potrafię więc przytoczyć żadnego przykładu. ostatnie trzy auta z vw: golf4 hatchback- 2 lata ani jednej usterki nawet drobiazgu, passat 1 rok u nas- to samo, golf4 variant - 1 rok u nas pare dni temu mu pyknął- ani jednej usterki.porównując do reszty aut pomiędzy nimi astra non stop problem z abs-em, vectra- czujnik obrotu wału korbowego i wałka...
~fifi
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
najpoważniejsze jakie miałem to klocki hamulcowe na tylnych bębnach i małe pęcherzyki korozji w niektórych miejscach głównie na masce od kamieni żwiru i innych. Najpoważniejsza usterka przez 8 miesięcy użytkowania to to że mi go ukradli ale to golf więc trzeba uwazać to jest wpisane w ryzyko nawet AC jest przez to 30%wyższe
~kkk
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
no zaskoczyl mnie ten silnik negatywnie przy 60 km/h wyprzedzalem inny samochod i co??? cos pieprznelo jak by olej przepuscil, a mial byc taki niezawodny moze inny wlasciciel go katowal,wstawilem inny silnik taki sam narazie jest ok,no i ten dwumas doprowadza do szalu.
~Szymon
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Poza standardową, po zakupie, wymianą oleju, filtrów i rozrządu musiałem, jak pisałem wcześniej: - wymienić akumulator, - naprawić skrzynię biegów. Dodatkowo czeka mnie w najbliższym czasie odgrzybianie i przegląd klimatyzacji ale to jest raczej normalna, cykliczna procedura.
~spellofbelator
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
na ten moment 100% choć żadne auto mi nigdy nie stanęło na trasie nie z mojej winy więc jak się dba zawsze dowiezie samochód to jednak z tego co widzę po rodzinie mamy 4 x 1,9tdi ten silnik jak każdy wymaga czasem mechanika ale działa jak czołg
~61TOMASZ
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Zapieczona geometria turbiny w tych samochodach to chyba standard (kup i zrób), problem z rozruchem ciepłego silnika ALH(wada utajona producenta, która doprowadza do awarii dwumasy). Dostające się powietrze do pompy paliwa to również standard tych silników.
~Proximer
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Pas bezpieczeństwa kierowcy przestał się zacinać, można wysunąć całkiem szarpiąc. Wada fabryczna lakieru, odłaził płatami, całe auto wymagało malowania. Do niedawna problem z odpalaniem na chłodzie (m.in. zużyty szczotkotrzymacz rozrusznika).
~blinkin
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Po przejechaniu 1500km zamiast jedynki wskakiwał wsteczny. Mechanicy pogrzebali i nic konkretnego nie stwierdzili. Póki co śmiga i problem się nie pojawił choć czasami zgrzyt przy wrzucaniu jedynki. Na dniach padł wskaźnik temperatury oleju.
~Tomek (przesiadacz z powrotem do Mazdy albo Hondy)
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Z tym tutaj, to jest tak, że to właśnie drobne rzeczy powodują poważne usterki, bo np. zatarte wycieraczki i sterczące na szybie w poprzek to raz że wstyd, a dwa: nie do pomyślenia np. w mazdach i to nawet 20-letnich...
Volkswagen Golf IV Hatchback