Lista ocen Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1997-2000 (48) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szymon
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Niestety tu ocena jest niska, bo musiałem wymienić bieg IV i V, awarii skrzyni. Dodatkowo mechanik zajmujący się stricto skrzyniami poinformował mnie, że w Golfach IV skrzynie są nietety wadliwe. Jego zdaniem statystyka to 6-7 na 10 golfów wymienia skrzynię po kilku latach. U mnie wyciekł olej i piątka starła się do zera,a czwórka spaliła się niemalże do połowy. Niestety sama renowacja skrzyni (nie chcecie wiedzieć ile kosztowałaby nowa)...
~GURNIK
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
To moj drugi VW, i mimo ze to auto jest o epokę lepsze skrzynia jest prawie identyczna. I bardzo dobrze bo tego co dobre nie ma co zmieniac. Krotkie przelozenia lekko sportowe, wybieraki swietnie ustawione, 0% szans ze wejdzie nie ten bieg. Sprzeglo rowniez masywne ciezkie i biorace idealnie w polowie Turbina uzależnia - wciska w fotel od 2500 obrotow.
~blinkin
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Tutaj niestety niemile mnie zaskoczył podczas wakacyjnego wypadu. Po przejechaniu 1500km zamiast jedynki wskakiwał wsteczny. Mechanicy pogrzebali i nic konkretnego nie stwierdzili. Póki co śmiga i problem się nie pojawił choć czasami zgrzyt przy wrzucaniu jedynki.
~Marek
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Skrzynia biegów nie sprawia mi żadnych kłopotów. Ja mam zastosowaną skrzynię o kodzie EBJ i pracuje świetnie. Nie wiem jak inne nie ręcze bo ja jak i mój brat mamy takie same skrzynie. Biegi wchodzą jak w masełko - zmieniają się płynnie ;)
~Bonzo
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Precyzyjna jak to w VW. Mimo wieku biegi dało się wybierać precyzyjnie i bez większych zgrzytów. Brakowało nieco 6-go biegu, w tym roczniku, przy tej wersji silnikowej po prostu dostępna była tylko skrzynia 5 biegowa
~Kamil2525
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
AGRy z początku produkcji posiadają Jednomas, nie występuję tu tzw Dwumas, sprzęgło to uważane również za Pancerne!. Precyzja mocne 4 czasami stawi jakiś opór ale nie jest to problematyczne.
~spellofbelator
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
lekko haczy wsteczny ale to wynik pewnie złego podejścia poprzednika. skrzynia dobra, fajnie się odnajduje na polskich drogach jadąc do 110 na V biegu jedziemy ekonomicznie a powyżej 110 dynamicznie :)
~jakub0301
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Trochę toporna i trzeba się namachać tą gałką ale to chyba ma tak być. Dźwignia zmiany biegów jest solidnie wykonana i nie fruwa na boki, to mi się podobało w tym aucie. Solidność wykonania.
~Tomasz
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Jest ok, napewno lepiej niz we francuzach, czy fiatach gdzie ma sie wrazenie ze drązek to patyk wbity w gó**o. Bardzo fajne krótkie skoki drazka zmiany biegów. u mnie troche jedynka chaczy.
~loipop@interia.pl
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Nic nie haczy , zero, biegi idealnie wchodza...lecz to po malej modyfikacji warto ja zrobic i wymienic jeden plasticzek bo bardzo ulatwia i poprawia komfort jazdy. Teraz jest super elegancko :)
Volkswagen Golf IV Hatchback