Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Kombi

piotrekzc@poczta.fm, 18 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Golf IV Kombi 1.4 16V 75KM 55kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
mankamentem tego auta jest bardzo delikatne wykończenie wnętrza,wszystkie elementy takie jak uchwyty do zamykania drzwi pokrętła od nagrzewnicy oraz inne drobiazgi powleczone są delikatną powłoką gumową i po jakimś czasie wszystko to wygląda fatalnie,pościerane,porysowane i do wymiany(przy normalnym użytkowaniu)
od wymiany do wymiany oleju(syntetyk)290000 przejechane!napinacze i paski na czas i wszystko ok
super
teraz dopiero delikatnie słychać wspomaganie kierownicy(pompa) drogi trzyma się super na przejechane 290000km wymieniłem 3 razy amorki i trzy razy klocki i raz tarcze przód,wiec to dobry wynik
przód ok,zaś tył pozostawia sporo domysłów
wszystko na miejscu,tylko popielniczka słabo dostępna przy trasie na 5 biegu
brak klimy dokucza latem,zimą nagrzewa się dość wolno
tył-mało miejsca,zaś miejsca za kierownicą ok,reg koła w 2 płaszczyznach nadrabia wszystko
powyżej 150 głośno ,ale wynika to z wielkości silnika!
a tu miłe zaskoczenie miasto max7l,zaś trasa przy normalnej jeździe 5,5l,(100km/h)
cena raczej jak na takie małe auto spora ,kosztowało mnie 56000 brutto razem z kratką za siedzeniami.auto posiada 2x poduszke,abs,wspomaganie kierownicy i kolor metalizowany (dopłata 900zł)
to dziwne,ale jedyne co padło przy tym przebiegu to mechanizm wycieraczek szyb przednich(zatarł się)okazuje się ze zrobili go CZESI,FEEEE,oraz rozszczelnił się dopływ płynu do wycieraczki w klapie i zalałem słupek(tapicerke)
brak!!!!mimo przebiegu 290000 auto jest super,przestałem je serwisować po przejechaniu 100000km,ale należy przyznać ze praca Panów mechaników ograniczała się do sprawdzenia paska rozrządu co 30,000km oraz ilości powietrza w kołach i jakości gum wycieraczek,uzupełnili mi raz płyn w zbiorniczku za 40 zł!no i norma olej i filtry,koszt jednego serwisowania wynosi około 800zł,ceny części takich jak amory i klocki w normie,nawet powiem że tanio,komplet na przód i tył amory to wydatek około 500zł.pasują od ibizy,a kloci jak normalnie się jeżdzi to zapominamy ze trzeba wymieniać pierwszy raz po 130000km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

5,4